Jump to content

Folder Conturii Jucatorii


AkyraDev

Recommended Posts

Salut sunt AkyraDev si va prezint un mic tutorial ,

Este vorba de cum cream un Folder/Director pentru salvare conturiilor jucatorilor.

Pasul Nr : 1

Deschidem : IaKQvTR5Ysoo8kiL4pqO21oRmM0230_GF-EfDYO7gQ=w66-h62-p-no Deschidem :nJzZNQnQt7cMkXmQ3mi7_SWs0NcHX6zk92aeKzi5Kw=w124-h64-p-no

Pasul Nr : 2

In director-ul nJzZNQnQt7cMkXmQ3mi7_SWs0NcHX6zk92aeKzi5Kw=w124-h64-p-no cream un director cu numele " Conturii " KSD6HTwMLPtfM_in16mDTB1L6DVNFYjriRvpJyxX6g=w126-h52-p-no

Pasul Nr : 3

Intram in Pawno si dam click pe cautare (Binoclu) WdCzl3FTEEtv8grkZ27jPXtNKzeVaMVH27W5wSj-mw=w156-h41-p-noUnde o sa apara fereastra de cautare  IXSzdwRc_idkHZOe7aeZ4ocL-EPhaj8pcV6-U5mwVQ=w156-h94-p-noDupa care  scriem in rubrica %s.ini si dam [OK]

Pasul Nr : 4( Partea mai sensibila )

Cand o sa dam [Ok] din pasul precedent o sa ne apara in script mai multe "%s.ini" pe care le vom inlocui cu "Conturii/%s.ini"fmCs6kMK5TIjblbEF7zdzJSRZZZQok3aKQpmDYIUAw=w143-h25-p-no.

(La aceasta parte trebuie sa fim atenti sa le inlocuim pe toate si sa nu stergem/adaugam altceva)

Pasul Nr : 5

Este ultimul pas dar si cel mai inportant din acest tutorial compilare scriptului .

Pentru ca noua modificare sa functioneze apasam tasta [F5]

Mergem pe server ne inregistram si ar trebui sa apara in Directorul Conturii fisierul Jucatorului (Ex : Nume_Prenume.ini)

Precizari : Nu fiecare Gm are aceasta extensie [.ini]

cautati in scriptfiles un nume de jucator si vedeti ce extensie are .

Nu e ceva foarte greu dar sunt multi cei care nu stiu si nu le pot raspunde la fiecare pe mess ,

mai bine le dau un link si vad ei cum se face .

Cu respect AkyraDev

Link to comment
Share on other sites

No shit,asta chiar ii tutorial?

Daca eu imi fac un server de la 0, si nu am "%s"-uri in GM,ce fac?=))

Iar,nu toata lumea isi salveaza conturile in fisiere ,poate altii le salveaza intr-o baza de date.

Sauu,Poate ei nu au fisiere .ini , poate ei au fisiere .cfg .

Sa dea cineva lock,serios.

Massari e curva mea

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.