Jump to content
  • 0

Nu merge serverul


BossDeBoss

Question

Buna azi am Hostat un server de SA:MP.Sunt incepator si nu prea stiu scripting si nici despre servere.Faza e ca daca nu e hostat merge si cand ii pun pe host nu merge??Ce ar putea avea??Dar nu stiu daca e vina GM-ului ca am incercat cu altu si nici ala nu merge.Nu stiti un totorial despre GameCp??

P.S. GM-ul folosit e stiut de toti: Mondial War Romania[bY BuBu]

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

Uite :

1. Trebuie sa downloadati FilleZilla de aici :

http://filezilla-project.org/download.php

2. Luati primul fisier de la Windows ( In caz ca ai Windows ) , Luati primul fisier de la Linux ( In Caz Ca ai Linux ) !

3. Il Instalati si dupa deschideti FilleZilla !

4. Introduce-ti parola , user , ip de la host !

5. Dupa apasam pe butonul Conecteaza Rapid or Connect !

6. Intram in Service44/samp03 . Acum Putem Uploada Serverul

7. Va duceti unde ati salvat serverul si copiati pas cu pas fisierele ( FilerScripts , GameModes , ScriptFiles , Plugins , server.cfg , samp.ban ) .

8. Pluginurile din Server.cfg trebuie sa aiba extensia .so , adaugati bind ip serverului in server.cfg , pentru a functiona corect serverul !!

9. Intrati in FTP-ul firmei de host , va logati , si dati un Restart la server apasand butonul Restart !

Sper sa te-am ajutat

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.