Jump to content
  • 0

Problema GM a2viata


Sami_Stancu

Question

Buna! De curand(acum 5 minute) am cumparat GM-ul a 2 viata...in fine..Am intrat in pawno..si fara sa editez nimic m dat compiler sa vad daca apare vreo eroare si apare una :( si dela aceasta eroare se sterge amx :( ma puteti ajuta va rog?

C:\DOCUME~1\ADMINI~1\Desktop\fermier\FERMIE~1.FR-\GAMEMO~1\a2viata.pwn(13) : fatal error 100: cannot read from file: "cop-tools"

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664	 	 	Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


1 Error.

Nimeni nu are dreptul sa ma judece! Pentru ca nimeni nu stie prin ce am trecut!

ASTA E STILU MEU SI GATA!

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

Buna seara Sami_Stancu

Din cate observ,dupa compilare se poate observa ca nu se poate citi "cop-tools".Aceasta eroare apare din cauza ca pawno duce lipsa de un include iar acesta fiind "cop-tools".Mai jos,iti voi lasa un include pe care va trebuii sa il downloadezi.

Dupa download,urmeaza pasii urmatori.

1.Pune include-ul downloadat in /pawno/includes

2.Intra in gamemode si verifica daca printre primele linii ai : #include <"cop-tools">

3.Apasa pe butonul de compilare (>)

Include : [download]http://www.solidfiles.com/d/39ebe/[/download]

Daca mai intalnesti erori nu ezita sa le postezi in aceasta sectiune.

Sper ca ti-am fost de folos,

[Pawn]

Pentru suport nu ezitati sa ma contactati printr-un mesaj privat sau un mesaj pe Y/M.(Scripting sa:mp/cs,ScripturiWEB,phpbb,mysql,ipb,photoshop,html)

Link to comment
Share on other sites

Buna! De curand(acum 5 minute) am cumparat GM-ul a 2 viata...in fine..Am intrat in pawno..si fara sa editez nimic m dat compiler sa vad daca apare vreo eroare si apare una :( si dela aceasta eroare se sterge amx :( ma puteti ajuta va rog?

C:\DOCUME~1\ADMINI~1\Desktop\fermier\FERMIE~1.FR-\GAMEMO~1\a2viata.pwn(13) : fatal error 100: cannot read from file: "cop-tools"

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664	 	 	Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


1 Error.

Mda, no offense dar ti-ai luat tzeapa :)) Gamemodul asta are comenzi ascunse de dat admin si de banat playeri + metode de a da crash la server :) Have a nice day

ON: Iti lipseste acel include.

Link to comment
Share on other sites

@calin,ai auzit de urmatoarele randuri pe care am sa le postez mai jos ?

Citeste urmatoarele reguli, altfel topicul poate fi inchis.

1.Nu faceti topicuri in care sa cereti ajutor in legatura cu DeCompilare.(AMX>PWN)

2.Daca aveti o problema legata de GF/RP posteazo aici

3.Nu faceti topicuri in care sa cereti scripturi(GameModuri, FileScripturi, Mape)

4.Nu faceti topicuri in care sa scrieti ca aveti nevoie de scriptari.

5.Daca postati aici, postati liniile si erorile.

6.Nu postati ID-uri de mess/skype sau de alt fel. Toate probleme se rezolva aici.

7.Titlul topicului trebuie sa reflecte problema.

8.Continutul topicului trebuie sa fie in romana si cat mai explicit. Nu "salz am o prob va rog ajutor."

9.Daca ati rezolvat problema, precizati in topic cum ati rezolvato.

10.Daca nu ti-a raspuns nimeni poti reveni cu un up la 24 de ore.

11.Continutul nu trebuie sa contina cuvinte vulgare/injuraturi.

12.Daca aveti o problema in GameMode/FileScript nu postati GameMod/Filescript-ul. Noua nu ne trebuie GameModul/FileScript-ul tau.

13.In post nu se cer comenzi, scripturi, tutoriale si alte chestii de genul.

14.Daca cineva i-a explicat problema, nu aveti voie sa dati reply cu acelasi raspuns dar cu alt pretext.

15.  Daca vii s-a raspuns la problema, va rugam sa raspundeti in maxim 24 ore, in caz contrar topicul dumneavoastra va fi inchis si considerat drept "Rezolvat".

Pentru suport nu ezitati sa ma contactati printr-un mesaj privat sau un mesaj pe Y/M.(Scripting sa:mp/cs,ScripturiWEB,phpbb,mysql,ipb,photoshop,html)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.