Jump to content
  • 0

Save din game in scriptfiles


petru97

Question

Salut ! Am facut un dialog cu niste chestii, si nu stiu cum sa fac la onresponsedialog, ca atunci cand da pe unul din butoane sa se salveze in scriptfiles un fisier.ini in care sa scrie "Ion, a facut nu stiu ce in data de :". Cum as putea face asta ? 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

Salut ! Am facut un dialog cu niste chestii, si nu stiu cum sa fac la onresponsedialog, ca atunci cand da pe unul din butoane sa se salveze in scriptfiles un fisier.ini in care sa scrie "Ion, a facut nu stiu ce in data de :". Cum as putea face asta ?

[pawn]

forward TestLog(string[]);[/pawn]

pe la sfarsitul modului pui

[pawn]

public BanLog(string[])

{

new entry[256];

format(entry, sizeof(entry), "%s\n",string);// %s - cu litere, %d - cu cifre

new File:hFile;

hFile = fopen("test.log", io_append);// aici pui unde sa se salveze(acum se salveaza in scriptfile).

fwrite(hFile, entry);

fclose(hFile);

// io_append - raman salvate toate

// io _write - sterge ce era inainte si adauga ceva nou

}[/pawn]

la dialog adaugi

[pawn]TestLog("textul"); // sau daca folosesti cu format(string s.a.m.d pui  TestLog(string)[/pawn] ...

Asa vrei sa faci?

 

Link to comment
Share on other sites

Deci am un dialog in care scrie numele la masina si am 2 butonae : cumpara si iesi . si am facut atunci cand cumpara sa ii ia o suma de bani si vreau sa se salveze intr-un fisier ceva de genu : cineva - bullet

ti-am facut mai sus. doar ca tu adaugi acolo un text si faci sa apara numele  ... :) cu  GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername)); sau cum ai tu .:-?? . Ti-am dat mura'n gura

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.