Jump to content
  • 0

Problema inregistrare - gm Kropex


MrAndyAdv

Question

Problema intalnita (descriere): Cand un player se inregistreaza il blocheaza iar eu trebuie sa intru in DATABASE si sa pun la Registred inloc de "0" trebuie sa pun "1"..
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): - 
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu): Imi spune-ti ce sa va dau..
Imagini / Video (optional): - 
Ati incercat sa rezolvati singur? Da! si cu ajutorul lui DaeDric. 

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
1 hour ago, Alberto. said:

nu te-am intrebat daca este valoarea 1. Te-am intrebat unde o ia, la sfarsitul tutorialului? la primul spawn? 

Arata-mi si cum o salvezi in baza de date.

O ia la primul spawn
SI ce sa iti arat? spune pe limba incepatorilor :..

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Acum 1 minut, MrAndy a spus:

O ia la primul spawn
SI ce sa iti arat? spune pe limba incepatorilor :..

Asa, exact sub aia unde ia valoarea 1, pui: TogglePlayerControllable(playerid, 1);

Asta o sa ii deblocheze. Cat despre problema cu baza de date, nu te pot ajuta aici pentru ca nu stiu cum ai variabilele. Incearca sa cauti cum se salveaza respectpoints-ul la playeri sau helpertoken si sa te iei dupa ce scrie acolo, bafta.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, Alberto. said:

Asa, exact sub aia unde ia valoarea 1, pui: TogglePlayerControllable(playerid, 1);

Asta o sa ii deblocheze. Cat despre problema cu baza de date, nu te pot ajuta aici pentru ca nu stiu cum ai variabilele. Incearca sa cauti cum se salveaza respectpoints-ul la playeri sau helpertoken si sa te iei dupa ce scrie acolo, bafta.

pai este gamemodeul kropex :| ce nu iti dai seama?
Edit: ce sa caut rp si cu helpertokenu nu are treaba cu nimic :| este dela altceva este dela pRegistred :| aia nustiu eu sa fac.

Edited by MrAndy
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, Alberto. said:

Unii dintre noi nu descarca toate gm-urile posibile de pe net ca sa isi faca server. Nu stiu acel gamemode, nu am auzit de el :)

Infine , nu are helpertoken nu are treabaa si nici cu Respectpoints . este ceva dela pRegistred din database.. 

Edited by MrAndy
Chestie .;
Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 minutes ago, Alberto. said:

Ori esti prost, ori te prefaci. Nu am spus ca are treaba cu respectpoints, ti-am zis sa vezi cum sunt salvate alea si sa te IEI DUPA ELE, ca sunt sigur ca habar nu ai cum sa le salvezi singur.

Grija la limbaj. Data viitoare Warn.

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.