Jump to content
  • 0

problema cu masinile de la o factiune


crazyzee

Question

Am schimbat o factiune din LS - LV , dupa ce am mutat si masinile am observat ca putea sa le conduca oricine ....

banuiesc ca aici ar fi ....

[pawn]if(newcar==lsvcar||newcar==lsvcar1||newcar==lsvcar2||newcar==lsvcar3||newcar==lsvcar4||newcar==lsvcar5||newcar==lsvcar6)

{

    if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 15||PlayerInfo[playerid][pLeader] == 15) { }

    else

{

        SendClientMessage(playerid,COLOR_VAGOS,"  You are not a Los Santos Vagos member !");

        RemovePlayerFromVehicle(playerid);

    }

}[/pawn]

Vreau sa le fac ca inainte sa le poata folosi doar membrii factiunii LSV

RPG.VIBEPLAY.RO

Recomand acest server Romanesc bY woozie aka. weedluver aka. undertaker !!

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

La masinile alea care "le-ai mutat" trebuiau schimbate doar coordonatele..nu facute alte masini.

Scriptu postat de tine nu are nici o problema.

Rezolvat , trebuia sa pun lsvcar , lsvcar1 = in fata fiecarei masini .

RPG.VIBEPLAY.RO

Recomand acest server Romanesc bY woozie aka. weedluver aka. undertaker !!

Link to comment
Share on other sites

Daca tot sti de ce slobz mai postezi ? :))

Am scris REZOLVAT , adica intre timp am rezolvat in alta parte si normal era sa vin sa spun ca sa se dea TC .

E greu pentru tine sa gandesti , auzi trebuia sa schimb doar coordonatele =)))))

RPG.VIBEPLAY.RO

Recomand acest server Romanesc bY woozie aka. weedluver aka. undertaker !!

Link to comment
Share on other sites

Am scris REZOLVAT , adica intre timp am rezolvat in alta parte si normal era sa vin sa spun ca sa se dea TC .

E greu pentru tine sa gandesti , auzi trebuia sa schimb doar coordonatele =)))))

Pentru faza asta mai vezi pla ajutor :*

Da inaptule pentru nivelul tau de "scripter" trebuia sa schimbi coordonatele nu vezi ca nu ai fost in stare sa declari masinilea alea va fiind pentru o factiune !

M-am bagat eu aiurea in discutie cu unu care isi face server din intrebari pe forum...din 5 in 5 minute.

[glow=blue,2,300]SAMP.[glow=yellow,2,300]RSP-GAME[glow=red,2,300].NET[/glow][/glow][/glow]

Link to comment
Share on other sites

Pentru faza asta mai vezi [censured by the system] ajutor :*

Da inaptule pentru nivelul tau de "scripter" trebuia sa schimbi coordonatele nu vezi ca nu ai fost in stare sa declari masinilea alea va fiind pentru o factiune !

M-am bagat eu aiurea in discutie cu unu care isi face server din intrebari pe forum...din 5 in 5 minute.

Ar trebui sa iei 99.99% warning ;)

RPG.VIBEPLAY.RO

Recomand acest server Romanesc bY woozie aka. weedluver aka. undertaker !!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.