Jump to content

Despre SAMP-ul Românesc în 2020


Jokerboy

Recommended Posts

Inainte sa dati cu parere, nu copiez nimic, asta este parerea mea personala, spun ce s-ar putea intampla pe viitor, ce ar trebui facut si sa ne mentinem in continuare. E mai asemanator cu topicul SAMP-ul in Romania 1 si 2, dar aici e altfel:
 

 

Sa începem:

In 2020, SAMP-ul este foarte diferit acum in stilul RPG(Roleplay + Godfather), isi deschid foarte multi servere de SAMP, acum apare SAMP-ul pe Android, pe iOS nu se poate, deoarece este dificil. Serverele Roleplay, nu prea mai exista inafara de Romania Roleplay care este mai mult Hard-Roleplay(mai sunt si alte stiluri de roleplay, exemplu: Light-RP, Dymamic-RP,  e la fel ca RPG doar ca te integrezi conform Roleplay-ului cu /me si /b). Acum multi isi deschid servere RPG, pentru distractie, pentru banii, pentru afaceri etc. Unii mai dau si faliment, si fac greseli majore, si isi inchid comunitatea. In trecut SAMP-ul era clasic prin 2013-2014, era mult Fun pe atuncea, se faceau foarte multe evenimente, donau foarte multii pentru a avea Cont Premium mai mult, nu ca acum Rainbow, Stage, VIP sau sa intre in factiune, sa aibe Helper/Admin si sa isi vinde conturile pentru munca depusa degeaba. In jocul SAMP in Romania, trebuie sa te distrezi, sa donezi daca vrei si poti sa iti intretii contul pe un server, pe care esti sigur ca vrei sa joci. De exemplu, stiu ca ma jucam pe B-Hood in Martie, si era un player care nu donase si luase premium points de la questuri, getgift si isi luase Cont Premium, Masina Rainbow, Stage etc. Eu eram uimit, am zis ca nu cred, ca n-are cum si punea pe cei care faceau afaceri cu el pe joc si care il cunosteau. Deci atunci il crezusem si am zis ca se poate. 
Acum, avem servere de Donatii, servere care se deschid, servere fara niciun update, servere cu update-uri si servere goale si banii dati degeaba.

Am intrat pe mai multe servere si am facut un test. Test pentru Staff, Test Sisteme sa vedem daca sunt buguri majore/minore, Jucatorii serverului si Chestii Principale.

Sper sa nu iau warn/ban ca spun numele serverelor, dar multi foarte multi stiu de aceste server:

B-Hood - admini/helperi, raspund foarte greu la reporturi si n-uri, nu isi fac raportul lor de admin, sunt unele chestii care a uitat Edison exemplu Jobul Trucker, cand va da un fel spec altundeva. Economia e foarte mare, pun pariu ca la un job o sa primesti 1kk si Mountain Bike-ul sa fie 100kk. Server de Donatii, sunt foarte multe benficii pentru banii si vanduti cu $$$ cu banii fictivi. Taxiurile, raspund ok, Uberul si Yango, sunt degeaba pe server dupa parerea mea.

Nephrite - admini/helperi, raspund cat de cat rapid, isi fac raportul, buguri nu am intalnit, Economia e mare, beneficii cam tot pe banii intre, sunt multii jucatorii care doneaza pe server, deoarece e Awake un youtuber de 100k pe youtube si a jucat pe Bugged.

Bugged - admini/helperi, raspund cat de cat rapid, isi fac raportul, economia e medie, buguri nu am intalnit. Sunt youtuberii mai pe inceput pe server, e un server destul de ok, dar multi jucatori de SAMP, dau cu hate ca nu are bonus, nu are ce are celelalte server. 
O mica paranteza, voi dati bani degeaba, deoarece nu stiti ce este ala Fun intr-un joc.

B-Zone - admini/helperi, raspund foarte rapid, isi fac raportul, economie low, buguri nu sunt. Sisteme excelente pe server, misiunile singleplayer pe cele Multiplayer. Nu e server de donatii, poti castiga Gold si fara sa donezi si sa iti iei ce vrei de pe shop, daca nu ii cheltuiesti.

OG-Times - admini/helper, raspund cat de cat rapid, isi fac raportul, economie medie, buguri nu am intalnit. Sisteme de GTA 5, sunt excelente pe SAMP, se vede ca scripterii au experienta de ani. E cam intre Server de Donatii.

Mai sunt si alte servere, care au 200-300 de playerii, dupa parerea Linkmania si GTA Blackgun, nu au gamemode copiate, dar alte servere cu 200-300 au gamemode copiat, si sunt playerii pentru ca youtuberii detin servere cu gamemode copiat si editat.

Ce ar trebui facut pe viitor?

Ca jucatorii unui server, sa se joaca for Fun, nu sa dea banii degeaba si dupa sa isi vanda treaba.

Staff-ul sa fie mai activi, pe server si sa se intereseze pentru ce se intampla pe server.

Update-uri macar la fiecare saptamana sau la 2 saptamani, pentru rezolvarea bugurilor si chestii noi. Sunt idei foarte multe, idei REAL LIFE, idei din alte jocuri cu monstrii, vanatori. De exemplu, eu am propuneri originale si mai dau la cate un server de inceput.

Ce se intampla pe viitor, daca nu s-ar face mimic?

Scaderea playerilor, afaceri ilegale, inchiderea unor comunitatii

Server not for fun, server plictisitor, server de donatii

Update-uri nu sunt, staff nu exista, nici forum nu are, nici panel nu are, doar serverul

Cam asta se va intampla in viitor dupa parerea mea.

Multi cauta servere UNICE, cu sisteme NOI, sa dea banii for FUN, sa stie ca nu a dat banii degeaba si ca nu regreta in viitor.

Sper ca va placut acest topic +1 , ma ajuta foarte mult sa vada si mai multi ce este pe un server cu foarte multi playerii si bani dati degeaba.

P.S: Cand va dati cu parerea, sa spuneti daca ati vrea sa fac un server ORIGINAL, cu un scripter care stie sa isi faca treaba si ca se merita. Prima data am nevoie de Staff, nu dati PM, deocamdata nu recrutez. Va pup si succes in cariera voastra de SAMP, faceti alegeri corecte.

 

 

 

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Parerea mea persoanala despre SA:MP este ca, incet incet se duce.

Un exemplu, eu, care joc SA:MP din 2008-2009. Am spus ca nu ma voi plicti de el deloc. Activez pe B-Zone din 2012. Nici nu imi prea mai vine sa intru pe server deoarece nu este nimic interesat. 

Sincer sa spun, SA:MP-ul va ramane mereu ceva frumos.. dar nu, nu te mai poti distra.. pe orice server, toti jucatorii activeaza pentru avere, sa isi cumpere masini in prostie, casa si bizz. Dupa ce au toate astea nu mai au ce face pe server. Factiuiile pe SA:MP sunt aiurea, intri OBLIGAT zilnic sa poti face raportul.. unde este distractia??

Este totul plictisitor.. fara pic de distractie. 

Am inceput sa joc pe un server de FIVE M, acolo te poti distra. Nu spun asta deoarece este grafica mai buna, etc.

NU, acolo nu vezi orice jucator cu Infernus/Bullet si masini premium. Acolo este totul Roleplay, toti au masini clasice, fara VIPname si toate chestiile astea. Inteleg ca nu isi pot permini multi un PC sa poata juca FiveM dar in maxim, dar maxim 3 ani SA:MP-ul (sau cu ce se va inlocui) nu o sa mai fie nimic deoarece multi jucatori ca mine sunt plictisiti de o singura chestie. Sa munceasca pt avere :)) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@HudsonJucatorii ca tine au imbatranit, cauta distractia de atunci, de era alta data. Stiu ce zici si te inteleg pentru ca si eu joc din aproximativ aceeasi perioada. De asta am decis sa schimb putin mentalitatea deschizandu-mi propiul server cu ALTFEL de mentalitate.

Insa in ceea ce spui tu se regaseste o problema, jucatori ca noi doi NU prea se mai gasesc, sunt putini, deoarece cum ai spus si tu, s-au plictisit de jocul asta, vor altceva.

Jucatorii de varsta mica, 10-16 ani, inca joaca GTA SA, deoarece fiind copii, fie parintii nu le cumpara pc-uri bune, fie ei singuri nu isi permit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.