Jump to content
HPQ123

Gamemode B-hood by HPQ123

Recommended Posts

Adevărul e că este foarte greu să compilezi gamemodeul ăsta, îți trebuiesc 5 facultăți și 10 mastere terminate ca să îl compilezi, dar apăi să îl mai și editezi?!

Glumesc, tot ce trebuie făcut e să faceți un fișier numit „pawn.cfg” în folderul pawno și puneți -;+  -v2 -d3 -Z+ -\\)+ și ați rezolvat tot.

Ca să schimbați „redzone” de la logare, intrați în booter.inc și căutați.

Scoteai bani frumoși de pe el dacă știai cum să îl promovezi, de asta dumnezeu nu ne-a înzestrat pe toți cu marketing-ul în sânge.

• Thanks 1

1 oră în urmă, AndreiAdv a spus:

Adevărul e că este foarte greu să compilezi gamemodeul ăsta, îți trebuiesc 5 facultăți și 10 mastere terminate ca să îl compilezi, dar apăi să îl mai și editezi?!

Glumesc, tot ce trebuie făcut e să faceți un fișier numit „pawn.cfg” în folderul pawno și puneți -;+  -v2 -d3 -Z+ -\\)+ și ați rezolvat tot.

Scoteai bani frumoși de pe el dacă știai cum să îl promovezi, de asta dumnezeu nu ne-a înzestrat pe toți cu marketing-ul în sânge.

Ai uitat sa mentionezi si cele 15 doctorate in domeniu phpp + criminalistica.

Daca nu reusiti nici cum a zis AndreiAdv ceea ce este imposibil din punctul meu de vedere, astept un msj si va dau eu fisieru pawno.

Acum 1 oră, AndreiAdv a spus:

Ayaye, Nu m-am apucat de acest limbaj ca sa fac bani, am făcut strict pentru mine in rest sănătate.

Edited by HPQ123

On 11/30/2019 at 12:17 PM, HPQ123 said:

Salut sa-mp.ro

vreau sa va ofer acest gamemode pentru ca eu nu o sa mai implic in asa de mult in aceasta comunitate

gamemode-ul este destul de optimizat duce lejer 100 on a fost inceput de la burned

Creat de Edison, editat de SkillZ (brere - rece) apoi versiunea actuala.

O sa va arat cateva poze cu acest gamemode (in mare parte asemanator cu b-hood-u ce am mai adaugat eu ruleta in plus)

sa-mp-201.png.e58140519ca9cce94f28a667ab1161d7.pngsa-mp-200.png.d53d943cf7cdac1a271f268c26a9f472.pngsa-mp-199.png.56817b99aecef677ec50304043a4d0c7.pngsa-mp-198.png.fd297ddab9a0e8dcca5e58222353bba5.pngsa-mp-197.png.e3eca7167727aefe3ebd30b16c6db6bf.pngsa-mp-196.png.7084696960833df447833247915ce0dc.pngsa-mp-195.png.85076d231bb6f5d990f534fbc332a5d1.pngsa-mp-194.png.787106f9858987336b9ec914c8e6d541.pngsa-mp-193.png.1eebf446cb362f121b980410c9cf4cbb.pngsa-mp-192.png.66427575350b8d0e4bb27cf0efd3b2dd.pngsa-mp-191.png.2e170af4663bf19c4eaf94f4a45dacef.pngsa-mp-190.png.59c15f8e1edf8a9977a932bdeaa2b83a.png

sa-mp-202.png.791b754151bbced7e2f8903d6e624f60.png

Download (și un +1)

VirusTotal

Parola: bHPQhood123

Salut frate,am si eu o problema imi tot apare asta si nustiu de ce, am incercat si pe localhost dar si pe ultra-h si degeaba,si daca o fi sa nu compilat bine imi dai un link cu aplicatie sau ceva, sau imi poti lasa mesaj pe discord mario._.ionut #3627

Screenshot (1).png

Edited by mario._.ionut

Acum 9 ore, mario._.ionut a spus:

Salut frate,am si eu o problema imi tot apare asta si nustiu de ce, am incercat si pe localhost dar si pe ultra-h si degeaba,si daca o fi sa nu compilat bine imi dai un link cu aplicatie sau ceva, sau imi poti lasa mesaj pe discord mario._.ionut #3627

Screenshot (1).png

Nu ti-a dat nicio erroare in porgramul cu care ai compilat ?

1 oră în urmă, Draky17 a spus:

Cum imi dau si eu fondator/scripter pentru a avea acces la toate comenzile? .. Ca mi'am dat din baza adm 9 si tot nu am acces

Te uiti in baza de date, la users selectezi contul tau si cauti linia Scripter si pui pe 1.

Buna Seara, imi puteti spune va rog de ce nu pot adauga Job pe acest GM, am add in GM job- Bus Driver am adaugat si in baza de date gen Bus Driver  nr 11  coordonate tot dar tot degeaba ca nu imi arata in joc jobul, cand deschid server in consola se vad 11 , cand scriu comanda /jobs imi arata 10 cand merg la coordonate job Bus Driver nu este Checkpoint acolo cu job :)

Mario faci duble-post incearca sa compilezi GM cu pawno ala pus aici, si incearca sa copiezi tot include din pawno & GM B-HOOD

in pawno postat de baiat, succes.

La 16.12.2019 la 23:41, Demonik a spus:

Buna Seara, imi puteti spune va rog de ce nu pot adauga Job pe acest GM, am add in GM job- Bus Driver am adaugat si in baza de date gen Bus Driver  nr 11  coordonate tot dar tot degeaba ca nu imi arata in joc jobul, cand deschid server in consola se vad 11 , cand scriu comanda /jobs imi arata 10 cand merg la coordonate job Bus Driver nu este Checkpoint acolo cu job :)

In primul rand, trebuie sa stii cum sa creezi un job, iti recomand cateva tutoriale pe net, daca nu merge inseamna ca nu ai facut ceva bine, pwp ❤️

Acum 20 ore, Draky17 a spus:

De unde scot masinile acelea spawnate pe server? Ma refer la acelea de pe aero etc

Daca nu sunt in baza de date, cel mai probabil le gasesti pe gamemode.

La 17.12.2019 la 11:54, Demonik a spus:

Mario faci duble-post incearca sa compilezi GM cu pawno ala pus aici, si incearca sa copiezi tot include din pawno & GM B-HOOD

in pawno postat de baiat, succes.

Multumesc Demonik, nu multi reusesc asta:) Zici ca ti-ar trebuii 10 facultati sa dai copy & paste unui fisier. Pwp ❤️

Acum 19 ore, mario._.ionut a spus:

salut frate am si eu o problema la logare imi apare chestia aceeia la care sa ma loghez si cand dau pe parola ca sa ma inregistrez nu imi apare nimic(adica apas degeaba) si habar nu am ce sa fac ma puteti ajuta?

@HPQ123

@jumainkain

Probabil ca ai modificat tu, gamemode-ul merge, l-am testat si nu am descoperit aceasta problema, incearca sa iei iar fisieru .pwn si sa ii faci aceleasi modificari dar sa nu modifici acestea,

Acum 22 ore, Draky17 a spus:

Cine ma ajuta sa fac comada /deletecar,/givehp si respectiv /gotome,sa fie compatibile pt acest gm

Fa un topic la discutii scripting cu acest subiect si te vor ajuta baietii.

gamemodul functionează cum trebuie, e ok. are systemele prezentate mai sus. e super fain că se gaseste așa ceva pe net dar are buguri, mici probleme poate facute intentionat ca să nu il folosească oricine. cu putina munca și rabdare, cine doreste poate să facă ceva calumea. multumim pentru el!