Jump to content
Sign in to follow this  
Ravar

Deschidere server SA:MP

Se merita?  

6 members have voted

1. 1. Se merita?

• Da
      3
    • Nu
      3

Recommended Posts

Salutari, membri ai comunitatii SA-MP.RO

De ceva vreme, imi doresc sa deschid un server de SA-MP(RPG) si as vrea sa stiu, daca as avea alaturi o serie de playeri dintre voi. Vreau sa precizez ca nu am nici o pretentie(atat hostingul site-ului cat si cel al serverului vor fi platite din resurse proprii). Am lucrat si inca lucrez la editarea unui gamemode luat de pe acest site(sa-mp.ro); Da, editarea, deoarece scopul deschiderii acestui server si a acestui forum de divertisment si 4fun este de a  imbina stilul de joc si 'bucuria' de demult (poate unii dintre voi stiti vechile servere: Mortal-Quit, Time4Play sau ce servere mai erau). Vreau cumva sa incercam sa retraim ceea ce se traia odata(cei ce au jucat atunci, poate ma vor intelege) cu resursele din prezent, deci gamemode ul nu va fi unul unic, ci voi lucra la el sa il fac cat mai stabil si voi incerca sa implementez in acesta tot ce este necesar pentru un joc cat mai placut. In rest, modul de joc va fi unul clasic si frumos.

REZUMAT: vreau ca jocul GTA SA:MP sa fie din nou privit in stilul 'wooow', fiecare sa traga pentru el intr-un mod corect si cat mai realist. Si nu in ultimul rand, oricine sa fie atras de comportamentul frumos al celorlalti playeri, sa fie o COMUNITATE in adevaratul sens al cuvantului.

As fi placut surprins si bucuros sa vad ca o parte dintre voi  isi doresc ceea ce imi doresc si eu. Astept raspunsuri in acest topic.

Enjoy the old style of gaming ! V-am pupat. 😉

Edited by Ravar

deschidere server samp nu se merita, samp-ul e mort 

serverele au inceput fuziunii, dupa ce se va termina playerii pe servere 

samp-ul in romania a scazut de  cand b-hood si-a facut aparitia

11 hours ago, Reset said:

samp-ul in romania a scazut de  cand b-hood si-a facut aparitia

A scazut inca de cand au inceput sa apara mii de servere de acelasi gen cu mult copy+paste si aici ma refer la servere cu nune diferit dar acelasi mod.

Multumesc de păreri. Voi lua in considerare. 

Am citit recent un topic in legătura cu sa-mp-ul in trecut VS ce e acum.. și mi am dat seama ca nu se merita.

zi faina !

Acum 7 ore, -=[Vyorel]=- a spus:

A scazut inca de cand au inceput sa apara mii de servere de acelasi gen cu mult copy+paste si aici ma refer la servere cu nune diferit dar acelasi mod.

ma refer la serverele astea mai mari ca nu cred ca un server fantoma il goleste pe nefrit,bugged.

Dar ma refer bugged/nephrite au scazut de cand raduq si-a facut aparitia.

3 hours ago, Reset said:

ma refer la serverele astea mai mari ca nu cred ca un server fantoma il goleste pe nefrit,bugged.

Dar ma refer bugged/nephrite au scazut de cand raduq si-a facut aparitia.

Iar eu ma refer dinainte sa apara el. In perioada 2008-2011 SAMP-ul era distractiv. Existau clanuri, se faceau dueluri si concursuri intre clanuri la drifturi, la stunturi, DM, etc. Cu asta era activ SAMP-ul in Romania.

Din 2011 incoace cand s-a descoperit modul Godfather , s-a dus toata distractia aia. Toti parca vroiau sa joace ca-n real life si toti vroiau sa aibe servere de genul, si de atunci au inceput copiile dupa modul ala.

Ca sa merite trb sa vii cu cv wow, ceea ce nu cred ca poti veni in timp record... si nu ai garantia ca ai playeri, deci eu zic GTA V, daca te duce pc, mai inveti niste programare C#, e alta gara