Jump to content

Bluffs V3 & V4


ionutdrg45

Recommended Posts

On 12/13/2019 at 4:50 PM, .SmuLeY. said:

Cum pot reseta toate „Quests Object” obiectelor și cum să adaug obiecte precum (bradul de Crăciun).

Obiectul de la quest se modifica din baza de date, nu mai știu exact daca este comasa pentru reset la quest și in versiunea asta, însă, poți verifica în /ah

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 12/26/2019 at 4:45 PM, BrutalBLZ said:

La mn nu merge DMV-ul... imi apare textdraw-ul cu testul teoretic dar nu se pun raspunsurile

nu stiu exact care a fost problema, dar poti descarca ultima versiune, citeste descrierea si o gasesti acolo, sunt multe fix-uri

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Razvan Balan said:

Cand treci ``sala``, la traseu imi da kick pe motiv troll hack

m-am uitat si se pare ca a omis ceva, ce trebuie sa faci este sa pui in variabila EnterVehicle[playerid] id-ul masinii de la examen, problema este posibil sa apara si la celelalte licente (boat&fly), unde trebuie facut acelasi lucru.

(unde va la liniile 4765,4779,4851,4834,4906,4923,4973,5018,5065,19183,19234,19250 am eu asta, acolo pui EnterVehicle[playerid] = examcar[playerid];) (Cu grija unde trebuie sa pui parametrul i si unde playerid)

Sau poti pur si simplu sa dezactivezi sistemul

Edited by ionutdrg45
Link to comment
Share on other sites

Acum 6 ore, ionutdrg45 a spus:

m-am uitat si se pare ca a omis ceva, ce trebuie sa faci este sa pui in variabila EnterVehicle[playerid] id-ul masinii de la examen, problema este posibil sa apara si la celelalte licente (boat&fly), unde trebuie facut acelasi lucru.

(unde va la liniile 4765,4779,4851,4834,4906,4923,4973,5018,5065,19183,19234,19250 am eu asta, acolo pui EnterVehicle[playerid] = examcar[playerid];) (Cu grija unde trebuie sa pui parametrul i si unde playerid)

Sau poti pur si simplu sa dezactivezi sistemul

Si cum dezactivez, ca am incercat aseara si nu i-am dat de cap.

Link to comment
Share on other sites

Quote
1 hour ago, ionutdrg45 said:

pur si simplu cauti "troll-hack" si comentezi (//) linia sau secventa de cod

 

Ai un bug la panel. Cand esti logat si dai pe "my profile" iti da automat logout. Daca nu esti logat si iti accesezi profilul merge, care ar fi problema?

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 oră, ELK a spus:

Ai un bug la panel. Cand esti logat si dai pe "my profile" iti da automat logout. Daca nu esti logat si iti accesezi profilul merge, care ar fi problema?

Ii din header, cauta:

<li class="user-footer">
                        <div class="pull-left">
                            <a href="<?php echo Config::$_PAGE_URL; ?>logout<?php echo Config::getData('users','name',$_SESSION['user']); ?>" class="btn bg-black  btn-zoom">Profile</a>

 

si modifica cu 

<li class="user-footer">
                        <div class="pull-left">
                            <a href="<?php echo Config::$_PAGE_URL; ?>profile/<?php echo Config::getData('users','name',$_SESSION['user']); ?>" class="btn bg-black  btn-zoom">Profile</a>

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, SeNaToRuL. said:

Ii din header, cauta:

<li class="user-footer">
                        <div class="pull-left">
                            <a href="<?php echo Config::$_PAGE_URL; ?>logout<?php echo Config::getData('users','name',$_SESSION['user']); ?>" class="btn bg-black  btn-zoom">Profile</a>

 

si modifica cu 

<li class="user-footer">
                        <div class="pull-left">
                            <a href="<?php echo Config::$_PAGE_URL; ?>profile/<?php echo Config::getData('users','name',$_SESSION['user']); ?>" class="btn bg-black  btn-zoom">Profile</a>

nu merge

Link to comment
Share on other sites

e posibil sa fie de la protectia care nu sunt sigur cat de bine merge la ce am vrut sa fac, incearca sa cauti 

if($data->webip != Config::getUserIpAddr() && $data->Email != "[email protected]" && $data->webip!="127.0.0.1" && $data->webip != "::1") {
	echo '<script> location.replace("'.Config::$_PAGE_URL.'logout"); </script>';
}

si sa o comentezi

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2020 at 1:06 PM, Muresan David said:

ionutdrg45 Ma ajuti te rog frumos, sa leg Panel-ul te rog eu frumos!

se face din inc/config.class

 

On 3/28/2020 at 11:23 AM, nitoflexx_oficial said:

Am o problema la panel nu se afisaza in totalitate,cine mar putea ajuta?

poti fi mai explicit? poate ai uitat sa schimbi linkul din config

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, aNDyro said:

Salut am si eu urmatoarea problema cand intru pe server:

Am atasat doua poze mai jos.

Asa arata serverul cand il deschid.

 

cz.png

svv.png

conectarea la baza de date nu este realizata, daca observi s-a pus automat parola si nu mai stiu daca era afisat si in nameserver, insa, asta se intampla pentru ca numarul maxim de conexiuni de pe acelasi ip este luat din baza de date, cum conectarea nu e realizata, preia valoarea 0 si nu te lasa sa intri.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.