Sari la conținut
  • 0
Cordyandrey

Slotul 6 /v

Întrebare

Salutate, revin iar cu o intrebare! 

Am un GM unde, pentru inceput ai 2 sloturi, daca cumperi cont premium iti mai ofera inca 2 deci in total 4. Iar din comanda /shop poti sa-ti mai cumperi inca 2. Maxim 6 sloturi poate avea un player. Insa e problema in al 6lea slot.

Exemplu: Cumpar o bicicleta e pe al 6lea slot. Nu-mi arata ca eu sunt ownerul cate zile are km in chat. Cand dau /tow acesta se dubleaza. Nu pot s-o vand (imi apare textul si cand apas Ok nu se intampla nimic). 

Stie cineva cauza?? Iar daca nu exista o solutie puteti macar sa-mi spuneti cum scot al 6 slot? Maxim 5 sa fie.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Postări Recomandate

• 0

@iSkull

Poftim comanda:

function TowCar(car,car2,playerid) {
    if(gPlayerLogged[playerid] == 1)
    {
        new engine,lights,alarm,doors,bonnet,boot,objective;
        if(GetPlayerCash(playerid) > 1500)
        {
            if(CarTow(car))
            {
                RespawnPVeh(car,playerid);
                vehEngine[car] = 0;
                GetVehicleParamsEx(car,engine,lights,alarm,doors,bonnet,boot,objective);
                SetVehicleParamsEx(car,VEHICLE_PARAMS_OFF,lights,alarm,CarInfo[car2][cLock],bonnet,boot,objective);
                new string[128];
                new vehicles = GetVehicleModel(car) - 400;
                format(string,128,"Your %s was towed.", aVehicleNames[vehicles]);
                GivePlayerCash(playerid,-1500);
                Update(playerid, pCashx);
                SendClientMessage(playerid,COLOR_WHITE,string);
                if(CarInfo[OwnedVeh(car)][cVIP] > 0)
                {    
                    CreateVipTextOnCar(playerid, car);
                }
                else if(CarInfo[OwnedVeh(car)][cVIP] < 1)
                {
                    DestroyDynamicObject(vText[OwnedVeh(car)][playerid]);
                }
            }
            else return SendClientMessage(playerid,COLOR_WHITE,"Car is in use.");
        }
        else return SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE,"You don't have enough money.");
    }
    return 1;
}

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

Problema este de la pPPluscarkey la a 6 a masina este pPPluscarkey2 iar pe undeva prin gm cauta pPPluscarkey si unde este slot ul 6 sau iti dai si tu seama mai pui decat un 2 sa arate asa: pPPluscarkey2 iar dupa o sa fie rezolvat. sper sa gasesti si sa rezolvi

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

@AlexRap tot respectul meu pentru tine! Datorita tie am rezolvat situatia! 

PS: Nu era problema la slotul 6 ci la 5 erau 2 trecute cu pPPluscarkey2 unde trb sa fie fara 2.. :)) oricum daca tu nu erai.. nici acum nu rezolvam!

Alex mai am o problema de rezolvat cu factiunea TAXI cand dau /fare 500 nu imi apare nimic pe ecran doar pe chat ca-s on duty cu suma 500$ intra cineva pe g la mine lui nu ii ia banii nici eu nu primesc nu apare nimic ceva sa vad cati bani i-am luat nici lui nu-i apare apoi cand coboara nu se intampla absolut nimic.. niciun text sau ceva. Eu am tot textele in gm dar nu stiu ce nu e corect.. ma poti rezolva si cu asta? :D 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

Informații Importante

Acest site foloseşte cookie–uri. Prin continuarea navigării, eşti de acord cu modul de utilizare a acestor informaţii. Pentru mai multe detalii, vezi Termeni de Utilizare și Politică Intimitate.