Jump to content
  • 0

Slotul 6 /v


Cordyandrey

Question

Salutate, revin iar cu o intrebare! 

Am un GM unde, pentru inceput ai 2 sloturi, daca cumperi cont premium iti mai ofera inca 2 deci in total 4. Iar din comanda /shop poti sa-ti mai cumperi inca 2. Maxim 6 sloturi poate avea un player. Insa e problema in al 6lea slot.

Exemplu: Cumpar o bicicleta e pe al 6lea slot. Nu-mi arata ca eu sunt ownerul cate zile are km in chat. Cand dau /tow acesta se dubleaza. Nu pot s-o vand (imi apare textul si cand apas Ok nu se intampla nimic). 

Stie cineva cauza?? Iar daca nu exista o solutie puteti macar sa-mi spuneti cum scot al 6 slot? Maxim 5 sa fie.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

@iSkull

Poftim comanda:



function TowCar(car,car2,playerid) {
    if(gPlayerLogged[playerid] == 1)
    {
        new engine,lights,alarm,doors,bonnet,boot,objective;
        if(GetPlayerCash(playerid) > 1500)
        {
            if(CarTow(car))
            {
                RespawnPVeh(car,playerid);
                vehEngine[car] = 0;
                GetVehicleParamsEx(car,engine,lights,alarm,doors,bonnet,boot,objective);
                SetVehicleParamsEx(car,VEHICLE_PARAMS_OFF,lights,alarm,CarInfo[car2][cLock],bonnet,boot,objective);
                new string[128];
                new vehicles = GetVehicleModel(car) - 400;
                format(string,128,"Your %s was towed.", aVehicleNames[vehicles]);
                GivePlayerCash(playerid,-1500);
                Update(playerid, pCashx);
                SendClientMessage(playerid,COLOR_WHITE,string);
                if(CarInfo[OwnedVeh(car)][cVIP] > 0)
                {    
                    CreateVipTextOnCar(playerid, car);
                }
                else if(CarInfo[OwnedVeh(car)][cVIP] < 1)
                {
                    DestroyDynamicObject(vText[OwnedVeh(car)][playerid]);
                }
            }
            else return SendClientMessage(playerid,COLOR_WHITE,"Car is in use.");
        }
        else return SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE,"You don't have enough money.");
    }
    return 1;
}

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problema este de la pPPluscarkey la a 6 a masina este pPPluscarkey2 iar pe undeva prin gm cauta pPPluscarkey si unde este slot ul 6 sau iti dai si tu seama mai pui decat un 2 sa arate asa: pPPluscarkey2 iar dupa o sa fie rezolvat. sper sa gasesti si sa rezolvi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

@AlexRap tot respectul meu pentru tine! Datorita tie am rezolvat situatia! 

PS: Nu era problema la slotul 6 ci la 5 erau 2 trecute cu pPPluscarkey2 unde trb sa fie fara 2.. :)) oricum daca tu nu erai.. nici acum nu rezolvam!

Alex mai am o problema de rezolvat cu factiunea TAXI cand dau /fare 500 nu imi apare nimic pe ecran doar pe chat ca-s on duty cu suma 500$ intra cineva pe g la mine lui nu ii ia banii nici eu nu primesc nu apare nimic ceva sa vad cati bani i-am luat nici lui nu-i apare apoi cand coboara nu se intampla absolut nimic.. niciun text sau ceva. Eu am tot textele in gm dar nu stiu ce nu e corect.. ma poti rezolva si cu asta? :D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.