Jump to content

Gamemode AngelZone - Edit: Razvan - Versiune: RPG Razvan 0.5


razvanduciuc

Recommended Posts

6 hours ago, ZipyKode said:

Mane ma ajuti cu panelu? nu merge imi tot da erori

Ce panel folosesti?

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SkillZ_IT. said:

a nu ma fratemiu, e scriu de la 0 tot de tine ;) ma scuzi pentru greseala asta pe care am facut o

Am specificat acolo ca e un gm luat de pe net pe nume angelzone si am adaugat ce mi.a cerut acel baiat, apoi l.am postat din mai multe motive! 

Acum ca o fi bigzone sau altceva nu ma intereseaza,  nu stau sa ma uit prin gm sa stiu ce fel de gm este! Eu adaug ce mi.a cerut si ies din el.

9 hours ago, ZipyKode said:

de la s4urik

Dupa sarbatori o sa te ajut, vreau sa fiu liber de sarbatori.

  • Like 1

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Nu mai conteaza:) Am rezolvat cu baza de date, nu avea spatiu destul prima baza de date, am schimbat hostul pt baza de date si acuma merge perfect

 

Mai sunt unele buguri de ex la case, dispar pickup-urile:)) Dar tot merge sa cumperi casa, chiar daca nu vezi nimic. Comenzi precum /addhouse sau /hcreate nu merg, desi sunt compilate corect si din punct de vedere al codului par cat de cat ok, pe server spune ca nu exista comanda. Astea oricum ar fi sunt buguri minore care nu afecteaza experienta in joc. Totusi comanda /buypc sau /pcbuy nu mai stiu cum era, nu stiu unde trebuie folosita, pentru sistemul de bitcoin. Daca imi poti explica Razvan, cum se foloseste ar fi perfect:)))

Edited by Andronache
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Andronache said:

Nu mai conteaza:) Am rezolvat cu baza de date, nu avea spatiu destul prima baza de date, am schimbat hostul pt baza de date si acuma merge perfect

 

Mai sunt unele buguri de ex la case, dispar pickup-urile:)) Dar tot merge sa cumperi casa, chiar daca nu vezi nimic. Comenzi precum /addhouse sau /hcreate nu merg, desi sunt compilate corect si din punct de vedere al codului par cat de cat ok, pe server spune ca nu exista comanda. Astea oricum ar fi sunt buguri minore care nu afecteaza experienta in joc. Totusi comanda /buypc sau /pcbuy nu mai stiu cum era, nu stiu unde trebuie folosita, pentru sistemul de bitcoin. Daca imi poti explica Razvan, cum se foloseste ar fi perfect:)))

Frate, sistemul ala de bitcoin nici eu nu stiu la ce se foloseste :))), baiatul care mi l-a cerut sa il copiez de pe un alt gm i l-am copiat, dar nici nu m-am uitat sa vad la ce se foloseste, baiatul dupa ce am adagutat tot l-am chemat pe server sa testam, si l-am intrebat de acel sistem... dar era prea entuziasmat de gm de nu mi-a mai explicat, mi-a spus doar ca functioneaza bine si in rest nimic. Insa despre comenzile /addhouse si /hcreate, mai trebuie adaugate anumite chestii la ele. Eu iti recomand /addhouse sa o elimini si sa iti faci casele din baza de date /hcreate la fel... insa daca vine vorba de /howner este foarte folositoare pentru afacerile pe server.. De exemplu un player ii da altui player 2-a vehicule / o casa, iar un admin ii poate muta casa celui care da acele 2-a vehicule, este doar un exemplu. Insa comenzile /addhouse si /hcreate erau deja adaugate in gm, eu din cate mi se pare am rezolvat anumite chestii la /hcreate, era inutila comanda.. dar mi-a cerut sa fie utila si sa functioneze in mare parte, eu am facut unele modificari si am adaugat 10 linii cred la comanda pentru a face casa, dar probabil am uitat sa pun sa se salveze pickup-urile sau alte chestii.. bugurile rezolvate au fost in mare parte netestate, eu am stat aproximativ 2-a ore sa ii adaug baiatului tot ce am specificat acolo si inca vre-o 10-15 minute pentru a testa in mare parte.. Dar in timpul acesta asa scurt nu poti face cine stie ce..

Imi cer scuze pentru bugurile acelea, dar nici eu nu am avut timp sa fac un edit cat mai frumos si ok, eu nu ma ocup cu asa ceva... este primul meu gm postat pe un site de acest gen, crede-ma!

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2019 at 7:38 PM, DenisAdv said:

+1 da, mane, ma ajuti si pe mn sa il conectez si astea ca sunt mai incepator discord-ul meu DenisAdv#7938

Te rog eu sa ma ajuti, am sa te rasplatesc, iti promit!

Ti-am trimis cerere pe discord!

 

On 12/31/2018 at 5:25 PM, AlexAQ said:

o intrebare, /vipname e de forma? Cand dau /vipname text nu apare nimic. Am incercat pe toate masiniile.

Nu este facut sistemul comeplet de VIP pe vehicule! Vroiam sa fac o comanda de /vipcar sub forma unui dialog prin care sa iti setezi, text, culoare, rotile vip cat si un rainbowcar. Dar am renuntat sa fac update-uri pe gm-ul asta. Pentru ca fac pe al meu! :))

On 12/31/2018 at 4:02 AM, Marakai said:

+1 de la mine ba Razvane, e foarte fain gm-u, are si gateva buguri dar le-am rezolvat!

RESPECTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

Multumesc! Sunt bug-uri, am rezolvat din ele in mare parte, cum am spus si in citatul de descriere, am lucrat aproximativ 2-a ore sa adaug tot ce am adaugat, iar de testat nu stiu daca am stat 20 minute :( 

On 12/28/2018 at 7:07 PM, jesusiseu said:

Multumesc, e folositor cand mai ai nevoie de o comanda de exemplu /crash, l-am luat si l-am mai modificat pe placul meu. Multumim 1+

Cu placere :)) Si mie imi place foarte mult comanda aia! :)) o folosesc foarte des pe my friend Admin lvl 6 :)) 

 

On 12/26/2018 at 12:40 PM, Andronache said:

Origum gm e destul de interesant. Totusi daca ai zis ca ai uitat sa pui sa se salveze pickup-urile, imi poti spune unde ar trebui sa fac asta?

@razvanduciuc

Pickup-urile se salveaza, ai nevoie de un alt pligin de streamer, ti-am lasat link intr-un topic. Foloseste pentru obiecte CreateDynamicObject!

Ai mapping prea mare pe server, iar samp duce 1000 obiecte pe samp, iar pe acest server sunt foarte multe, sau muta-le pe alt virtual world ce nu iti sunt importante pe virtual world 0.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2019 at 12:12 PM, IanisBoss said:

Sincer sa fiu ai muncit dar  eu ti-as recomanda pe viitor sa incerci sa faci un Gamemode de la 0 inceri si o sa vezi acesta doar lai editat dar 80% e de pe  net.

Am un GM facut de la 0, dar fii sigur ca nu o sa ajunga vreodata pe internet, am deschis un server beta parolat am 10 prieteni care joaca pe el si cauta bug-uri dar nu gaseste nici un bug, doar greseli gramaticale din cauza oboselii am mancat o litera sau am scris un cuvant gresit, dar de bug-uri 0, dupa cum mi-au spus baietii care inca testeaza gm-ul, dupa un timp scurt o sa imi deschid si eu un server cu gm-ul meu!

 

On 1/5/2019 at 12:13 PM, IanisBoss said:

Si inca ceva baza de date are gmul ca nu vad?

Da are si baza de date, am postat-o acolo, vezi ca am mai postat una mai jos ceruta de o persoana, care este baza de date goala!

 

On 1/5/2019 at 12:37 PM, Ryzo[]. said:

Din pawno.

Frumos raspuns! :))

On 1/6/2019 at 8:40 PM, OldeR said:

Am o problema , la jobul marin nu imi apare /getjob ..

Il poti face si singur sa iti apara in getjob, nu stiu daca nu acel job e pus pe Y sa iei jobul si pe N sa renunti sau cand renunti scri /quitjob. Nu mai tin minte sigur, dar daca nu e pe Y atunci dai la comanda /getjob, si copiaza ultimul job adaugat in comanda, ii dai paste sub si pui sa iti seteze jobul respectiv.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2019 at 9:29 PM, @SanJay said:

Macar un credit daca tot. 

 

Ce e cu asta?

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.