Jump to content

Gamemode Galaxy-Arena (asemanator ruby nephrite)


MiritaXD

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
La 06.11.2017 la 18:43, M.R.S a spus:

Salut, dupa ce am setat mysql pentru local host dupa am dat compile si mi-a dat eroarea asta la pawno : fatal error 100: cannot read from file: "geolocation"  // Si e : #include <geolocation>            //15//

Ma poti ajuta te rog?

Iei din alt Include si va functiona

 

Link to comment
Share on other sites

La 2/23/2018 la 13:08, AndrewEM a spus:

Imi poti spune cum se numeste baza de date , adica chestia aia din Pawno ,  "localhost"root" si dupa numele bazei care este ca nu are pawno si nuj cum sa ii i-au numele

 

SQL = mysql_connect("IP", "USER", "DB", "PAROLA.");

Edited by MiritaXD
Link to comment
Share on other sites

Acum 3 minute, MiritaXD a spus:

Cauti "SQL_USER" dupa o sa gasesti toate alea

mirita respet dar am o prob la gamemodeul tau cand bubui masina nu imi creste ins da doar ma pune sa platest 5000 k dar nu creste insul dc ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 1/26/2018 at 8:12 PM, Sebi wepos said:

salut , cum pot scoate chiestia aia la case sa nu imi ceara 10 ore si 30 zile , va rog help. sau daca nu merge cum imi dau zile ?? ore stiu /set id hours si cate vr . dar te rog help

cauti in gm la comanda CMD:buyhouse, cauti asta .. //if(time < 36000) return SS(playerid, COLOR_LIGHTGREEN3, "Trebuie sa ai 10 ore jucate in ultimele 30 de zile (fara AFK/sleep) pentru a putea cumpara o proprietate.", "You need 10 played hours in last 30 days (without AFK/sleep) to buy a property.");

if(time < 36000) return SS(playerid, COLOR_LIGHTGREEN3, "Trebuie sa ai 10 ore jucate in ultimele 30 de zile (fara AFK/sleep) pentru a putea cumpara o proprietate.", "You need 10 played hours in last 30 days (without AFK/sleep) to buy a property.");

si o restrictionezi sau o stergi daca nu vrei ca in viitor sa pui minim 10 ore in ultimele 30 zile, dar mai bine o restrictionezi, pui // in fata, adica 

//if(time < 36000) return SS(playerid, COLOR_LIGHTGREEN3, "Trebuie sa ai 10 ore jucate in ultimele 30 de zile (fara AFK/sleep) pentru a putea cumpara o proprietate.", "You need 10 played hours in last 30 days (without AFK/sleep) to buy a property.");

.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Numai mie imi dispar textdraw-urile random?

Edit: Uneori apar, in mare parte, nu-s.

Raman obiectele de la ele, gen info-urile, dar ele nu-s. :/ vreo idee?

Edit2: Vad ca dispar doar la Business-uri si Case.

Edit3: Ai spus in GM "Adaugata factiunea The Rifa!                                   |
Adaugata factiunea San Fierro Police Department                |
Adaugata factiunea School Instructors Los "

Totusi, San Fierro PD este considerata "grup ." si nu beneficiaza de un interior sau un spawn, deci nu e terminata, "The Rifa" e in aceeasi situatie.

Iar legat de linia: " A fost adaugata comanda /stunt si mapping.  "

/stunt sau "CMD:Stunt" nu exista, mai bine zis, nimic legat de stunt..

Edited by Samp player
Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Samp player a spus:

Numai mie imi dispar textdraw-urile random?

Edit: Uneori apar, in mare parte, nu-s.

Raman obiectele de la ele, gen info-urile, dar ele nu-s. :/ vreo idee?

Edit2: Vad ca dispar doar la Business-uri si Case.

Edit3: Ai spus in GM "Adaugata factiunea The Rifa!                                   |
Adaugata factiunea San Fierro Police Department                |
Adaugata factiunea School Instructors Los "

Totusi, San Fierro PD este considerata "grup ." si nu beneficiaza de un interior sau un spawn, deci nu e terminata, "The Rifa" e in aceeasi situatie.

Iar legat de linia: " A fost adaugata comanda /stunt si mapping.  "

/stunt sau "CMD:Stunt" nu exista, mai bine zis, nimic legat de stunt..

mie tot imi dispar textele habar nu am de la ce e 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, MiritaXD said:

Când ajung acasă îți las pm cu toată functia

Gm-ul are foarte multe bug-uri legate de joburi.

Ai nevoie de ajutor in scripting si nu ai bani? Te pot ajuta cu mare drag. Dar asta nu inseamna sa iti lucrez un Sistem de joc complet, daca ai nevoie de ajutor ma poti contacta pe Discord.ezgif-2-3a38433e2465.gif.9283810e304f5e405309769455e5e14b.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.