Jump to content

gamemode unic pret


Marius..

Recommended Posts

Si cat despre faptul ca ne faci tepari, nu toti suntem. Sunt 2-3 printre care [RW]Robi cel mai nulled scripter de pe planeta. Iar acest [RW]Robi nu se ridica la nivelul lui Spmn sau KnowN.

Eu zic ca daca iti schimbi parerea, eu ti-l recomand pe KnowN, mai ales ca are un server de stunt.

Retras

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tud0r. said:

Si cat despre faptul ca ne faci tepari, nu toti suntem. Sunt 2-3 printre care [RW]Robi cel mai nulled scripter de pe planeta. Iar acest [RW]Robi nu se ridica la nivelul lui Spmn sau KnowN.

Eu zic ca daca iti schimbi parerea, eu ti-l recomand pe KnowN, mai ales ca are un server de stunt.

Nu merci.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Nu vă mai certaţi ce şi cum, dacă el nu are încredere în scripterii din România e problema lui, nu puteţi să-i schimbaţi părerea doar cu nişte exemple şi cu ceartă.

Sincer nu ştiu scripteri din afară şi care să fie dispuşi să lucreze, dar poţi încerca oricând să pui un anunţ aici http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=413556.

Link to comment
Share on other sites

Daca unu pricepe prost/aiurea/pe dos si isi da cu parerea, atunci si restul sunt de acord cu parerea aluia.

Bai voi mai ganditi inainte sa scrieti? Odata ce a zis omu ca nu vrea scripteri din Romania dar totusi a postat aici si a specificat ca nu are incredere si etc, el totusi vrea sa faca o comparatie dintre preturile romanilor si cele ale strainilor. E omul curios. Ce sa-i faci acum?

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

On 4/18/2017 at 10:27 PM, JustRed said:

70 de euro pentru un gamemode de la 0? What the fuck? Cat de low-cost consideri tu scripterii?

Eu zic daca vrei ceva frumos si unic ai nevoie de cineva care se pricepe la limbajul Pawn si C/C+ ca sa-ti faca pluginuri pentru server daca ai anumite idei. Costul o sa fie mult mai mare desigur decat speri tu.

OFF: Gandeste-te ca o platforma PHP complexa (logare, cos cumparaturi, cataloage, admin panel si alte beneficii) cu design calumea costa undeva la 1.500 Euro - 2.500 Euro (exceptand varianta WordPress care este mult mai usoara). Munca asta este undeva la 15-30 zile pentru 2 programatori incepatori care lucreaza 3 ore pe zi la fiecare web-site. Fiecare programator ia jumatate-jumatate, asta inseamna in medie 1000 euro pentru programator in 15 zile. Un programator incepator primeste in medie 2.500 - 3.000 Euro pe luna (zic ca stiu), firma la care lucrezi probabil ia 4.000 - 4.500 pe platforme extrem de complexe cum am explicat mai sus. 

ON: Tu pui in situatie 3 scripteri, 3 scripteri profesionisti. Asta inseamna o groaza de bani, desigur ca nici nu se merita 3 scripteri. Maxim 2 care sa-ti faca treaba in maxim 10-15 zile lucrand destul de mult pe zi. Dar, deoarece SA-MP-ul nu se ridica la partea PHP sa zicem asa, 125 EURO - 150 EURO te costa pe caciula pentru un proiect BINE DEZVOLTAT. Daca ai o idee care sa-ti aduca bani desigur ca se merita sa dai 300 de EURO pentru un gamemode frumos, optimizat si cu de toate. Parerea mea e ca scripterii din Romania lucreaza destul de low-cost, nu stiu de ce cauti scripteri straini. 

 

70 EURO = ~300 - 310 RON, multi copii de pe serverele RPG doneaza atata intr-o luna. 

Nu cred ca un gamemode de la 0 il faci in 15 zile.. chiar nu cred ca-i posibil asa ceva. Nici macar daca-s 2 oameni care lucreaza. Probabil l-ar face daca ar lucra non-stop, nu stiu.. 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Lunoxx said:

Nu cred ca un gamemode de la 0 il faci in 15 zile.. chiar nu cred ca-i posibil asa ceva. Nici macar daca-s 2 oameni care lucreaza. Probabil l-ar face daca ar lucra non-stop, nu stiu.. 

 

Nu poti lucra non-stop.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KnowN said:

Nu poti lucra non-stop.

Ma gandesc si eu.. Era doar o posibilitate, poate unii de aici sunt roboti :))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

pret nasol.

what the fuck? 

 

scripter nulled, morrrrrrrrrrrrrrrr =)))))))))))))))))

 

asta se intampla cand postezi doar pe p****.ro

va mai uitati voi pe canal, un link: 

 

Edited by [RW]Robi
  • Upvote 1

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

De ce se mai comenteaza la acest topic?  Eu as zice sa dea cineva mai mare in grad un tc. Pentru ca iar vor incepe discutii. 

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

  • kwnx locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.