Jump to content

SA:MP-UL in Romania 2


WiDuAlK

Recommended Posts

  • WiDuAlK pinned and featured this topic

Multumim ca dai glas la cea ce gandesc multi si nu au curajul sa o spun.

Sper ca si copilasii de 12-10 ani sa aiba rabdarea sa citeasca si sa realizeze ce nu au realizat pana acum sau sa intealga in mare despre ce e vorba

Edited by Mister
  • Upvote 2

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Din pacate acesta este crudu' adevar despre Sa:Mp-u' din Romania care pierde "teren" la fel cum se apropie Hawaii de Japonia, doar ca kilometrii sunt transformati aici in scripter-i adevarati din cauza celor spuse de mai sus. Si pierderea continua, un bun exemplu ar fi -CaRRoT, un scripter din Los Angeles care a creat un GameMod de nu mai putin de 125.000 de linii, din pacate acesta refuza sa mai script-eze. ( din cate stiu )

Intr-adevar sunt foarte multe cauze si acestea nu se pot remedia deoarece cu cat sunt postate mai multe GameMod-uri pe net ( edituri ) cu atat inca un server fantoma apare peste noapte, si nu nu mai, deoarece sunt foarte multe firme de Host care acorda acestor edituri locale, host. Iar ceilalti scripter-i care mai sunt refuza sa creeze un server aranjat si organizat si doar vand gamemod-urile proprii pe sume de bani.

Solutii:

- In categoria GameMod-uri, la postarea acestora sa treaca prin revizia unui Moderator prin acceptare acestuia.

- Evitarea cererilor de Ajutor care sunt absurde si ajutarea acestor mici scripter-i prin deschiderea ochiilor.

- Instiintarea firmelor mari de Host pentru a nu mai acorda tuturor Host doar daca trec de anumite cerinte ( Comunitate + etc ) si inchiderea Host-ului de catre acestia daca server-ul ( deschis ) nu creste in popularitate.

- Postarea unor FilterScript-uri bune de tip Anti-Cheat care pot fi instalate de toate server-ele.

 

Intr-adevar, anumite solutii sunt dure, dar daca nu o sa se impuna cineva cu anumite reguli o sa fie prea tarziu, deja e prea tarziu. 

 

 

Edited by Eclipsis

 

Link to comment
Share on other sites

Adevaru` adevarat. Doar ca degeaba iti pierzi timpul. Doar ca un simplu topic cu un discurs pe care multi nu-l vor intelege , nu v-a face pe nimeni sa renunte. Vor pleca din ce in ce mai multi , si vor ramane doar "Scripterii" care nu sunt in stare de nimic , atunci multi isi vor da seama ca din cauza lor s-a dus toata munca facuta in 11 ani. Si pana la urma , v-a ramane un joc , cu un limbaj primitiv , care in timp o sa fie uitat de tot.. Oricum , ne stim demult , te respect ca incerci sa salvezi sa-mp`u , dar in acelasi timp , te chinui aiurea. Pace!

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

Anti-Chat iti poti face singur. Dupa parerea mea , ar trebui sa sterg foarte foarte multe topicuri de la Ajutor scripting si Cereri tutoriale. Observ ca se duce la vale si speranta mea de a avea un server populat, pentru ca , din moment ce scriu ceva de la 0, acord atentie foarte multa fiecarui sistem in parte, cea ce necesita timp si testare , debugg si eventuala rescriere. Si mor cand vad ca tot mai multa lume deschide servere de sa-mp, iar eu continui sa scriu coduri dupa coduri , si inca nu mi-am terminat munca.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Unu-l din oameni care a distrus acest "SA-MP Românesc" este Pokie care a postat unele GM-uri care nu trebuia să ajung pe internet pe site-ul lui. Una dintre soluţii ar fi să ştergem unele topicuri de la secţiunea "Gamemode-uri" deoarece de acolo se "aprovizionează" mulţi copii care cu 5 euro furaţi de la măsa işi deschide server şi îşi bagă **** mai adînc în acest SA-MP Românesc. 

Edited by WiDuAlK
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, S1meD said:

Unu-l din oameni care a distrus acest "SA-MP Românesc" este Pokie care a postat unele GM-uri care nu trebuia să ajung pe internet pe site-ul lui. Una dintre soluţii ar fi să ştergem unele topicuri de la secţiunea "Gamemode-uri" deoarece de acolo se "aprovizionează" mulţi copii care cu 5 euro furaţi de la măsa işi deschide server şi îşi bagă **** mai adînc în acest SA-MP Românesc. 

Hai sa nu dam vina aiurea, sunt mai multe persoane care au contribuit la ceea ce e in prezent.

Mi se pare ok samp-ul in momentul de fata. Popularea serverelor depinde de sistemele, frumusetea si unicitatea acestora.

Edited by KnowN

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Da.. este adevarat. Nici un GameMode aproape !! Am zis aproape nu mai este original. Si prostia aceasta este generata pe de-o parte de cei care pun GameMode-uri si pe de alta parte de idiotii, ca altfel nu pot sa le spun care fac si fac si iara fac edituri. Si un lucru care nu mi-l pot explica este acela: De ce dracu toti stau pe bugged si b-zone.... DE CE???? Cand sunt GameMode-uri multe mai complexe , mai usoare, mai distractive care te dau pe spate cand le compari cu cele doua servere de mai sus. Si ma mira faptul ca unii nu se mai plictisesc. Si atunci cand sa deschis rpg4 parca la b-zone era 1000/1000. Imi fac cruce ce naiba. Serverele astea mari sunt niste ruginituri peste care se tot aplica o vopsea. Nimic mai mult.

P.S.: Sper ca nu am jignit pe nimeni prin comentariul meu dar cei care s-au simtit sa isi bage mintile-n cap si sa se lase de ruginiturile alea de servere.

 

  • Upvote 1

Liber ca pasarea cerului.

#DELETEBUGGED #FUCKBUGGGED

P.S.:Tu plodule, da tu plodule nu te gandii ca am ciuda pe bugged, nu eu am ciuda pe faptul ca acapareaza din ce in ce mai mult mintile copiilor mai straluciti si ii transforma in scammer si viitori boschetari. Hai sa schimbam ceva! Hai sa schimbam Romania!

Link to comment
Share on other sites

Acum 3 ore, KnowN a spus:

Hai sa nu dam vina aiurea, sunt mai multe persoane care au contribuit la ceea ce e in prezent.

Mi se pare ok samp-ul in momentul de fata. Popularea serverelor depinde de sistemele, frumusetea si unicitatea acestora.

Scuze poate pt duble post dar tin sa corectez ceva. Nu tine popularitatea de sisteme si unicitate ca si #Briston sunt sigur ca e mult mai frumos decat bzone bugged.

Liber ca pasarea cerului.

#DELETEBUGGED #FUCKBUGGGED

P.S.:Tu plodule, da tu plodule nu te gandii ca am ciuda pe bugged, nu eu am ciuda pe faptul ca acapareaza din ce in ce mai mult mintile copiilor mai straluciti si ii transforma in scammer si viitori boschetari. Hai sa schimbam ceva! Hai sa schimbam Romania!

Link to comment
Share on other sites

Nu degeaba b-zone si bugged au multi jucatori, am hoinarit zilele astea pe aceste servere si sunt mult mai optimizate decat orice copie de-a lor, chiar si decat serverele proaspat deschise si unice, totusi sunt deschise de ceva timp, e de la sine inteles ca sunt "beton" pe interior cat si in joc.

  • Upvote 1

242086.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, KnowN said:

Nu degeaba b-zone si bugged au multi jucatori, am hoinarit zilele astea pe aceste servere si sunt mult mai optimizate decat orice copie de-a lor, chiar si decat serverele proaspat deschise si unice, totusi sunt deschise de ceva timp, e de la sine inteles ca sunt "beton" pe interior cat si in joc.

Cu Bugged e o poveste mai complicata , pe care putini o stiu :))  

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, EquiNox said:

Cu Bugged e o poveste mai complicata , pe care putini o stiu :))  

Exact. Daca un IDIOTUL1 are un server mare si populat si acel idiot isi da GM-ul la IDIOTUL2, iar IDIOTUL2 da GM-ul la IDIOTUL3 (din diferite motive, gen: sa repare sau sa faca nush ce prostie idioata), evident ca acel GM ajunge la IDIOTUL4 si tot asa pana la IDIOTUL9999999. Eu personal asa vad situatia. Ca este adevarata sau nu, nu e treaba mea. Oricum, unde te duci tot de idioti dai :))

IDIOT / IDIOTI = unul sau mai multi indivizi cu maini si picioare (care mai mult foloseste mainile, iar picioarele nu pt ca sta toata ziua pe un scaun cu sau fara spatar), bine-nteles cu creierul nedezvoltat si cu rotite lipsa sau ruginite care nu se pot invarti intr-un mod normal pentru a gandi ca un om obisnuit.

  • Upvote 1

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

@TheSpy95% ai mare dreptate, nu inteleg de ce sunt asa multi playeri pe bugged / b-zone, cand pot juca pe servere complexe, unicate, cu mai multa distractie unul dintre ele fiind briston creat de mister. Acel gm este unul in care iti face jocul cat mai placut. Acolo te poti distra nu pe bugged unde au un ..... de staff. Adevarul este ca si bugged / b-zone au si ele sisteme unice in care nu mai gasesti in alta parta, dar problema este ca sunt si copii fara viitor care ii cer lui masa sa-i dea 25 lei si ii baga in joc, sau chiar mai mult.

Edited by s4uriK
  • Like 1

                     

  Serverul meu de Discord: Click aici       a7DfKP7.gif                                                                      FGIfknL.gif

k35T5Nb.png                                                                                                                                                                                                                                                                                                I0aS856.gif

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Tud0r. #Imparat #Codat a spus:

@TheSpy b-zone ruginitura?Fa tu ruginitura lor de sistem de rob si dupa mai vb.

Da Tudor, da eu m-am saturat de cacaturile lor de sisteme. Toti au la fel. Si ce ma ? Ce daca au un sistem "ce sa zic ("unic"). Mare branza se aduna toti pe serverele lor ca la pomana.

Liber ca pasarea cerului.

#DELETEBUGGED #FUCKBUGGGED

P.S.:Tu plodule, da tu plodule nu te gandii ca am ciuda pe bugged, nu eu am ciuda pe faptul ca acapareaza din ce in ce mai mult mintile copiilor mai straluciti si ii transforma in scammer si viitori boschetari. Hai sa schimbam ceva! Hai sa schimbam Romania!

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt cel care a fondat BRISTONUL,desi marile merite le are @Mister pentru script,eu am venit cu toate ideile.M-am gandit sa fac ceva nou in care sa intri cu prietenii si chiar sa ai ce sa faci,biliard,fotbal,plimbari pe chilliad etc,nu doar rahaturi unde doar muncesti,sa fie jocul o placere,dar din pacate serverul nu a fost populat,ce-i drept nici nu prea am avut timp de organizare...L-am pus pe net tocmai cu acest scop,nu de-l lua plozi sa-si deschida server,ci de a lua din el scripturi poate facandu-le mai frumoase astfel sa se creeze GM-uri nu chiar unice dar totusi unde iti e drag sa joci.Chiar serverele mari m-am gandit ca ar putea sa ia cateva idei...

Link to comment
Share on other sites

@Sealand123 Stii cum ii in Romania asta... Nu apreciaza frumosu .. Le plac doar Gradele/ Munca grea // in loc de munca usoara si nu inteleg ca pot castiga apreciind un lucru bine lucrat... nu de mantuiala.

Liber ca pasarea cerului.

#DELETEBUGGED #FUCKBUGGGED

P.S.:Tu plodule, da tu plodule nu te gandii ca am ciuda pe bugged, nu eu am ciuda pe faptul ca acapareaza din ce in ce mai mult mintile copiilor mai straluciti si ii transforma in scammer si viitori boschetari. Hai sa schimbam ceva! Hai sa schimbam Romania!

Link to comment
Share on other sites

@Tud0r. #Imparat #Codat Tocmai despre asta este vorba.

Liber ca pasarea cerului.

#DELETEBUGGED #FUCKBUGGGED

P.S.:Tu plodule, da tu plodule nu te gandii ca am ciuda pe bugged, nu eu am ciuda pe faptul ca acapareaza din ce in ce mai mult mintile copiilor mai straluciti si ii transforma in scammer si viitori boschetari. Hai sa schimbam ceva! Hai sa schimbam Romania!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, -=[Vyorel]=- said:

Exact. Daca un IDIOTUL1 are un server mare si populat si acel idiot isi da GM-ul la IDIOTUL2, iar IDIOTUL2 da GM-ul la IDIOTUL3 (din diferite motive, gen: sa repare sau sa faca nush ce prostie idioata), evident ca acel GM ajunge la IDIOTUL4 si tot asa pana la IDIOTUL9999999. Eu personal asa vad situatia. Ca este adevarata sau nu, nu e treaba mea. Oricum, unde te duci tot de idioti dai :))

IDIOT / IDIOTI = unul sau mai multi indivizi cu maini si picioare (care mai mult foloseste mainile, iar picioarele nu pt ca sta toata ziua pe un scaun cu sau fara spatar), bine-nteles cu creierul nedezvoltat si cu rotite lipsa sau ruginite care nu se pot invarti intr-un mod normal pentru a gandi ca un om obisnuit.

Da , asa s-a intamplat cu gamemode-u Bugged (copia de pe net) , dar eu ziceam de comunitate. Bugged are atat de multi playeri pentru ca a venitit cu unele sisteme care la vremea cand s-a deschis , nu erau. Da oricum , daia ajung toate gamemode-urile pe net. Like pentru exemplu :))

  • Upvote 1

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

Vad ca se vorbeste foarte mult despre rpg aici.

Eu vreau sa spun ca si serverele stunt in romania s-au cum dus pe apa sambetei.

De cand a postat sHiTman XSS v4 au inceput sa apara o groaza de edit-uri. Apoi a postat  WoS, unde au aparut toti cu toate serverele lor misto, laguite de la proasta optimizare de la WoS. Acum cam tot ce e pe stunt se plagiaza de la rss si xss, rar daca gasesti idei originale fara buguri.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mister said:

Multumim ca dai glas la cea ce gandesc multi si nu au curajul sa o spun.

Sper ca si copilasii de 12-10 ani sa aiba rabdarea sa citeasca si sa realizeze ce nu au realizat pana acum sau sa intealga in mare despre ce e vorba

De ce sa le fie frica sa o spuna ? Si eu voiam sa scriu un topic asemanator, dar mi-a fost lene . Si stii de ce ? Pentru ca imi faceam nervi si "imi bateam" degetele aiurea . Cati crezi ca acorda atentie la ce a scris ? In afara de cei care s-au lasat (vyorel, eu, etc...) si poate , poate , cei care am observat eu in ultimul timp ca incearca sa faca ceva cu informatiile pe care le au nu copiind ? Nici macar cei care lasa reply in topic nu baga in seama ce spune el, dar lasa reply doar ca sa vada lumea ca ei sunt revoltati si ca le pare rau . Recunosc ca nici eu nu am fost vreun zeu al cuminteniei, dar am jucat sa-mp 6 ani jumate, si primul server de sa-mp l-am deschis la 4 ani dupa ce am jucat prima data sa-mp . Si atunci l-am deschis din calculator, nu cu host, nu cu vise marete ...  Si, ziceai ca speri ca acei copilasi de 10 - 12 ani sa aiba rabdare sa citeasca ... te-ai gandit macar daca stiu sa citeasca ? Hai sa nu zic ca nu stiu sa citeasca, dar sigur nu sunt in stare sa puna cap la cap ce a zis el si sa faca o legatura . Oricat am incerca, acest lucru nu poate fii stopat , cu parere de rau totusi . Imi pare rau totusi de oamenii care fac o munca adevarata si o fac degeaba ... Bine ai zis, @WiDuAlK . Cat despre "cel mai bun scripter din tara" , eu sunt de parere ca nu exista . Sa fii cel mai bun , din cate stiu eu, inseamna sa stii totul legat de domeniul pe care te consideri , si sincer , nu cred ca exista asa ceva , insa merg pe varianta "cel mai priceput din tara" , din punctul meu de vedere, parca asa suna mai bine .

Edited by NoNamed
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@NoNamed Tocmai asta e problema cu copilasii din Romania asta.. De ce ar citi ? Ei sunt scripteri experti si ii doare in fund, ca sa nu zic altfel, de parerile si ajutorul altora(care sunt mult mai experimentati). 

Liber ca pasarea cerului.

#DELETEBUGGED #FUCKBUGGGED

P.S.:Tu plodule, da tu plodule nu te gandii ca am ciuda pe bugged, nu eu am ciuda pe faptul ca acapareaza din ce in ce mai mult mintile copiilor mai straluciti si ii transforma in scammer si viitori boschetari. Hai sa schimbam ceva! Hai sa schimbam Romania!

Link to comment
Share on other sites

Tocmai asta spuneam nu au "curajul" adica nu isi bat capul sa scrie pentru cativa care ar citi.

Nu ai ce sa faci in legatura cu sampul asa sunt majoritatea

Edited by Mister

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.