Jump to content

GameMode Created by [RW]Robi


[RW]Robi

Recommended Posts

GameMode by [RW]Robi & MYSQL VERSION ADDED by WiDuAIK
1.System de DealerShip (Video: https://www.youtube.com/watch?v=I7wBrgFUQcA ) 
2.System de case cu furniture (mobila) (Video: https://www.youtube.com/watch?v=aOGhJ31LmAI )
3.System Level
4.System RP
5.System PayDay
6.System de ceas
IMPORTANT: Versiune: MYSQL R39
GameMode initial WiD (WiDuAlK) (contine doar mysql r39 si system de inregistrare si logare)

Timp de lucru: 2 zile.

Nota / +1? (Nu prea aveti pe ce sa imi dati nota dar totusi...)

 

Download Link: aici

Edit: Download link #Baza de date: aici

P.S: Cautati includeuri si pluginuri pe net, nu e greu! Asa nu o sa ia toti incepatori gamemodeul.

Edited by [RW]Robi

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

Micul GM(cred ca ii pot spune asa) al meu are cateva mici bug-uri, bugurile fiind rezolvate in tutorialul de register login, mai precis verifica dialogul de login si de load.

La 23.12.2015 at 22:05, [RW]Robi a spus:

Timp de lucru: 2 zile.

What?!! 2 zile?!! Am stat eu la house sistem sa il creez si sa ii fac teste/debugg 6 zile aproximativ, si foarte recent l-am facut, dar tu sa stai 2 zile nu pre cred, doar daca nu ai introdus un fs-uri in register login.

Link to comment
Share on other sites

A stat 2 zile să copieze dintr.un gm în a lui ;)

Edited by DaEdRiC-FoX
  • Upvote 2

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, WiDuAlK.SaMp said:

Micul GM(cred ca ii pot spune asa) al meu are cateva mici bug-uri, bugurile fiind rezolvate in tutorialul de register login, mai precis verifica dialogul de login si de load.

What?!! 2 zile?!! Am stat eu la house sistem sa il creez si sa ii fac teste/debugg 6 zile aproximativ, si foarte recent l-am facut, dar tu sa stai 2 zile nu pre cred, doar daca nu ai introdus un fs-uri in register login.

Da, 2 zile, dar 2 zile la propriu, fara somn, si nu glumesc.

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg rostul pentru care a fost postat acest gm? 

Mai ales cand Robi copiaza de pe net sisteme si le pune la el in gm.

De aceea a stat el 2 zile sa faca acest gamemode ! 

                               http://i.imgur.com/NOsIYWt.png

                     Respecta si vei fi respectat. :)

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, RaZoR23 said:

Eu nu inteleg rostul pentru care a fost postat acest gm? 

Mai ales cand Robi copiaza de pe net sisteme si le pune la el in gm.

De aceea a stat el 2 zile sa faca acest gamemode ! 

Ti-se pare ca am copiat ceva?

 

Dami tu un link de la DealerShip sa spunem asa de unde 'am copiat', ca mna...voi asa sunteti vorbiti fara sa stiti...

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, WiDuAlK.SaMp said:

Pai si eu am stat 6 zile si am stat cam 5/6 ore pe zii sa ma documentez cam ce ar trebui sa contina si sa scriu codul, debugg, stestare, rescriere si la final mi-a iesit 1230 linii

Man, fiecare cu calitatile lui, te cred 5-6 ore pe zii, dar calculeaza putin, hai poate nu chiar 48 de ore, mai iei o pauza etc... dar in jur de 39-40 sigur au fost..

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

Daca este gamemod-ul cel care a rulat si pe server-ul RPG.REDPLAY.RO, nu-l recomand este foarte buguit.

 

 

#EDIT: Si daca tot pui un gamemode, pune-i toate fisierele, nu doar .pwn..

Edited by Quarz
Link to comment
Share on other sites

Crezi ca ne iei de prosti?
GameMode-ul nu cred ca e facut de tine(ai luat mai multe FS-uri si le-ai pus la un loc).Why?M-am prins dupa ce am vazut sistemul de case...care logic ca nu e facut de tine.
Uite iti dau eu varianta sistemului tau de case,doar ca in limba engleza http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=568319&highlight=house+system

Scuze reclama.

Edited by Tud0r.

Retras

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

Să-i mulțumiți unui zeu la alegere că are doar câteva sisteme, că probabil cu încă 5-10 făcute așa de prost vă mergea serverului din restart în restart.

Ceea ce faci tu în comenzi se numește încarcare de memorie aiurea, de ce îți caut acum toate greșelile? Pentru că ai zis că eu nu te pot trage pe tine la răspundere că tu ești mare "skriptar".

 

Exemplu de comandă făcut prost, extrasă din acest gamemode:

 

CMD:sellvehicle(playerid, params[])
{
    new string[128];
    if(!IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 3.0, 1081.4171,-1696.9839,13.5469)) return SendClientMessage(playerid, -1, "Nu esti la DealerShip");
    if(PlayerInfo[playerid][pCar1] > 0)
    {
        if(IsPlayerInVehicle(playerid, personalcar[playerid]))
        {
            new price = PlayerInfo[playerid][pLastCarMoney] / 2;
            format(string, sizeof(string), "Vrei sa vinzi acest vehicul pentru %s$?",NumberFormat(price));
            ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_SELLVEH, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Confirmare", string, "Confirma", "Refuza");
        }
    }
    return 1;
}

La ce naiba faci string-ul dacă mai jos ai o verificare foarte importantă, adică dacă nu ești la Dealership dai ca prostu` /sellvehicle și îți definește aiurea string-ul. Un string sau o variabilă făcută aiurea gen la comenzi importante încarcă memoria aiurea.

 

Unde trebuia făcut string-ul respectiv? Doar la verificarea cu if(IsPlayerInVehicle....

Alte comenzi făcute așa:

/buylevel

/acceptvehicle - la fel ca la /sellvehicleto - 2 variabile făcute aiurea

/sellvehicleto - de aici asemenea este foarte prost făcut scriptul, mai jos postez comanda:

s.a.m.d

CMD:sellvehicleto(playerid, params[])
{
    new id, pret, mesaj1[128], mesaj2[128];
    if(sscanf(params, "di", id,pret)) return SendClientMessage(playerid, -1, "/sellvehicleto [id jucator] [pret]");
    if(pret < 0) return SCM(playerid, -1, "Suma invalida");
    if(PlayerInfo[id][pCar1] > 0) return SendClientMessage(playerid, -1, "Acel jucator are deja un vehicul");
    if(!IsPlayerInRangeOfPlayer(playerid, id, 5.0)) return SCM(playerid, -1, "Acel jucator nu este langa tine");
    if(GetPlayerMoney(id) < pret) return SCM(playerid, -1, "Acel jucator nu are destui bani");
    if(id == playerid) return SendClientMessage(playerid, -1, "Nu poti face asta");
    {
        if(IsPlayerInVehicle(playerid, personalcar[playerid]))
        {
            if(PlayerInfo[playerid][pCar1] > 0)
            {
                masinaoferita[playerid] = PlayerInfo[playerid][pCar1];
                masinaoferita[id] = masinaoferita[playerid];
                masinaoferitapret[playerid] = pret;
                masinaoferitapret[id] = masinaoferitapret[playerid];
                format(mesaj1, sizeof(mesaj1), "Ai oferit vehiculul tau lui %s pentru %s$", GetName(id), NumberFormat(masinaoferitapret[playerid]));
                SCM(playerid, -1, mesaj1);
                format(mesaj2, sizeof(mesaj2), "%s Ti-a oferit %s pentru %s$ foloseste /acceptvehicle %d", GetName(playerid),vehName[masinaoferita[playerid]-400], NumberFormat(masinaoferitapret[playerid]),playerid);
                SCM(id, -1, mesaj2);
            }
            else
            {
                SCM(playerid, -1, "Nu ai un vehicul");
            }
        }
        else
        {
            SCM(playerid, -1, "Nu esti in vehiculul tau");
        }
    }
    return 1;
}

 

De ce dracu 2 string-uri pentru mesaje? Cu un string poți face query-uri și chiar mesaje pentru 2 jucători. 

De ce dracu ai pus string-urile la început dacă mai jos este verificarea cu parametrii?

 

Mai pune-te și studiază, perfectule.

P.S. Ca să nu înțelegi prost, că o să faci orice să tot schimbi subiectul, desigur, dacă o variabilă se folosește la parametrii o faci prima dată, dar nu string-urile pentru mesaje și alte variabile ce se folosesc doar după câteva verificări.

Edited by JustRed
Link to comment
Share on other sites

Acum 23 ore, JustRed a spus:

Să-i mulțumiți unui zeu la alegere că are doar câteva sisteme, că probabil cu încă 5-10 făcute așa de prost vă mergea serverului din restart în restart.

Ceea ce faci tu în comenzi se numește încarcare de memorie aiurea, de ce îți caut acum toate greșelile? Pentru că ai zis că eu nu te pot trage pe tine la răspundere că tu ești mare "skriptar".

 

Exemplu de comandă făcut prost, extrasă din acest gamemode:

 

CMD:sellvehicle(playerid, params[])
{
    new string[128];
    if(!IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 3.0, 1081.4171,-1696.9839,13.5469)) return SendClientMessage(playerid, -1, "Nu esti la DealerShip");
    if(PlayerInfo[playerid][pCar1] > 0)
    {
        if(IsPlayerInVehicle(playerid, personalcar[playerid]))
        {
            new price = PlayerInfo[playerid][pLastCarMoney] / 2;
            format(string, sizeof(string), "Vrei sa vinzi acest vehicul pentru %s$?",NumberFormat(price));
            ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_SELLVEH, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Confirmare", string, "Confirma", "Refuza");
        }
    }
    return 1;
}

La ce naiba faci string-ul dacă mai jos ai o verificare foarte importantă, adică dacă nu ești la Dealership dai ca prostu` /sellvehicle și îți definește aiurea string-ul. Un string sau o variabilă făcută aiurea gen la comenzi importante încarcă memoria aiurea.

 

Unde trebuia făcut string-ul respectiv? Doar la verificarea cu if(IsPlayerInVehicle....

Alte comenzi făcute așa:

/buylevel

/acceptvehicle - la fel ca la /sellvehicleto - 2 variabile făcute aiurea

/sellvehicleto - de aici asemenea este foarte prost făcut scriptul, mai jos postez comanda:

s.a.m.d

CMD:sellvehicleto(playerid, params[])
{
    new id, pret, mesaj1[128], mesaj2[128];
    if(sscanf(params, "di", id,pret)) return SendClientMessage(playerid, -1, "/sellvehicleto [id jucator] [pret]");
    if(pret < 0) return SCM(playerid, -1, "Suma invalida");
    if(PlayerInfo[id][pCar1] > 0) return SendClientMessage(playerid, -1, "Acel jucator are deja un vehicul");
    if(!IsPlayerInRangeOfPlayer(playerid, id, 5.0)) return SCM(playerid, -1, "Acel jucator nu este langa tine");
    if(GetPlayerMoney(id) < pret) return SCM(playerid, -1, "Acel jucator nu are destui bani");
    if(id == playerid) return SendClientMessage(playerid, -1, "Nu poti face asta");
    {
        if(IsPlayerInVehicle(playerid, personalcar[playerid]))
        {
            if(PlayerInfo[playerid][pCar1] > 0)
            {
                masinaoferita[playerid] = PlayerInfo[playerid][pCar1];
                masinaoferita[id] = masinaoferita[playerid];
                masinaoferitapret[playerid] = pret;
                masinaoferitapret[id] = masinaoferitapret[playerid];
                format(mesaj1, sizeof(mesaj1), "Ai oferit vehiculul tau lui %s pentru %s$", GetName(id), NumberFormat(masinaoferitapret[playerid]));
                SCM(playerid, -1, mesaj1);
                format(mesaj2, sizeof(mesaj2), "%s Ti-a oferit %s pentru %s$ foloseste /acceptvehicle %d", GetName(playerid),vehName[masinaoferita[playerid]-400], NumberFormat(masinaoferitapret[playerid]),playerid);
                SCM(id, -1, mesaj2);
            }
            else
            {
                SCM(playerid, -1, "Nu ai un vehicul");
            }
        }
        else
        {
            SCM(playerid, -1, "Nu esti in vehiculul tau");
        }
    }
    return 1;
}

 

De ce dracu 2 string-uri pentru mesaje? Cu un string poți face query-uri și chiar mesaje pentru 2 jucători. 

De ce dracu ai pus string-urile la început dacă mai jos este verificarea cu parametrii?

 

Mai pune-te și studiază, perfectule.

P.S. Ca să nu înțelegi prost, că o să faci orice să tot schimbi subiectul, desigur, dacă o variabilă se folosește la parametrii o faci prima dată, dar nu string-urile pentru mesaje și alte variabile ce se folosesc doar după câteva verificări.

Postat Decembrie 23, 2015 (editat)

HMM..

Oricand vrei dau un battle cu tine si te fac praf.

 

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

Omule, nu justifici nimic cu "battle-ul" tău. Eu ți-am spus că ești ciocan la ceea ce ai făcut în gamemode-ul ăsta și tu vii aici cu "battle". 

În opinia mea nu ai mai mult de 15-16 ani. Acceptă-ți greșelile și mulțumește-mi că ți-am deschis ochii să-ți vezi problema. Asta face un om cu caracter. Acceptă unde ai greșit și treci peste.

 

P.S. dacă nu ai auzit de memorie și de chestile basic nu știu la ce dracu mai vrei tu battle.

Edited by JustRed
Link to comment
Share on other sites

Chiar acum, JustRed a spus:

Omule, nu justifici nimic cu "battle-ul" tău. Eu ți-am spus că ești ciocan la ceea ce ai făcut în gamemode-ul ăsta și tu vii aici cu "battle". 

În opinia mea nu ai mai mult de 15-16 ani. Acceptă-ți greșelile și mulțumește-mi că ți-am deschis ochii să-ți vezi problema. Asta face un om cu caracter. Acceptă unde ai greșit și treci peste.

Pai am zis eu ca nu am gresit? ok, am gresit, am 17 ani.

Nu vreau sa par disperat, dar chiar as vrea sa dau si eu un battle cu cineva.

 

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nah, nu că nu te-aș bate de te-ai căca pe tine.

În ciuda faptului că am un bussines cu tricouri/hanorace și alte porcării la care lucrez plus un server de SA-MP care este scriptat de mine, numai acum mi-ar trebui să-i demonstrez unui puști ce pot face eu.

Vrei să testezi ceva de mine? M-aș bucura tare mult, rpg.red-generation.com 

Serverul are o gramadă de sisteme.

Uite aici descriere și prezentare: http://red-generation.com/forum/index.php?/topic/2996-prezentare-oficială-a-serverului-official-servers-presentation/

P.S. Dacă nu ai un proiect la care să lucrezi, știu că te plictisești și cauți battle-uri. Muncește în viața asta pentru tine, nu demonstra nimănui cât ești tu de bun, dacă vrei să crești ia sfatul ăsta de la mine.

 

P.S2: Dacă găsești un bug m-aș bucura tare mult dacă mi l-ai spune , în felul acesta putem și noi să ne dezvoltăm tot mai mult gamemode-ul. Adoptă și tu o metodă constructivă cu haterii.

Edited by JustRed
Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, JustRed a spus:

Nah, nu că nu te-aș bate de te-ai căca pe tine.

În ciuda faptului că am un bussines cu tricouri/hanorace și alte porcării la care lucrez plus un server de SA-MP care este scriptat de mine, numai acum mi-ar trebui să-i demonstrez unui puști ce pot face eu.

Vrei să testezi ceva de mine? M-aș bucura tare mult, rpg.red-generation.com 

Serverul are o gramadă de sisteme.

Uite aici descriere și prezentare: http://red-generation.com/forum/index.php?/topic/2996-prezentare-oficială-a-serverului-official-servers-presentation/

P.S. Dacă nu ai un proiect la care să lucrezi, știu că te plictisești și cauți battle-uri. Muncește în viața asta pentru tine, nu demonstra nimănui cât ești tu de bun, dacă vrei să crești ia sfatul ăsta de la mine.

 

P.S2: Dacă găsești un bug m-aș bucura tare mult dacă mi l-ai spune , în felul acesta putem și noi să ne dezvoltăm tot mai mult gamemode-ul. Adoptă și tu o metodă constructivă cu haterii.

Ai auzit de B-GAME, mai nou al doilea server unic din romania dupa B-Zone.

Intra maine si te convingi.

Ce este la mine pe server nu ai mai vazut pe altele, red-generationul tau e un mare rahat, am vrut sa intru acum un an pe el si iti dadea kick cand vreai sa te loghezi.

 

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.