Jump to content

Firme de host


AliaS

Recommended Posts

Dece : ?

*Am decis sa fac acest topic deoarece mi-a propus un membru al comunitati , asadar sa incepem cu o introducere.

Informatii :

*Topicul acesta se bazeaza pe firmele de hosting din romania :

Ce putem face :

*Prin acest topic putem intreba comunitatea ce host ne este recomandat sa cumparam si de unde sa il cumparam !

*Daca exista riscuri la acel host !

*Pareri .

*Raspunsuri

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Zeroping este foarte buna am luat de mai multe ori de la ei, nu am mai platit dupa 2 zile de la depasirea termenului de plata in care aveam deja restante, au mai trimis una si abia dupa au inchis serverului. Problema lor principala care mi-au facuto de 3 ori e acea ca imediat dupa ce am cumparat hostul, am cerut imediat datele mysql ca stiam ca se misca greu si cel mai tarziu le-au dat dupa 24h si dupa 4 tickete noi de suport tehnic cu prioritate imediata.

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

hostgame.ro

0ping ? Inca au calitate dar parca nu mai au acelasi interes.. poate pentru ca au sute de servere gazduite si cu un server in - sau + deja nu mai inseamna prea multe pentru ei :-j.

Da. Hostgame e foarte bun. Activare instanta, suport, etc. Problema e ca nu ofera baza de date MySQL fara sa iei si webhost de la ei, dar in rest e foarte bun. ;)

Link to comment
Share on other sites

Da. Hostgame e foarte bun. Activare instanta, suport, etc. Problema e ca nu ofera baza de date MySQL fara sa iei si webhost de la ei, dar in rest e foarte bun. ;)

Dca vorbesti cu ei iti fac reducere cu tot cu baza de date.

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Da. Hostgame e foarte bun. Activare instanta, suport, etc. Problema e ca nu ofera baza de date MySQL fara sa iei si webhost de la ei, dar in rest e foarte bun. ;)

Acest " webhost " cum ii spui tu folosit doar ca baza de date( dupa caz ) este socotit drept Discount daca in momentul prelungirii sau efectuarii unei noi comenzi  pentru serviciul samp se afla ambele in cosul de cumparaturi, separat nu este socotit discount-ul.

Asadar nu este nimic de plata in plus .. acest lucru nu cred ca ar reprezenta o problema pentru nimeni :).

Edited by blacklife.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • WopsS pinned this topic

Deci inca exista dubii ... Fratilor , host-ul "scump" e si cel de calitate . Nu o sa gasesti in viata ta host de 50 de sloturi la 3 euro sa-ti mearga perfect . Cea mai buna firma de hosting sa-mp din Romania , la momentul actual , eu consider ca e zeroping . Singura lor problema e ca raspund greu la tickete , in rest sunt ok ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vital-Host.Org, am avut cateva probleme cu ei dar s-a rezolvat cat se poate de repede, e foarte bun, are mici scapari, dar cu 3 Euro si 0 Lag e foarte bun. 

Va propun si voua sa va procurati un Server/Domeniu/Webhost de la acest minunat Host.
 

Edited by Elody aka Bogdy
Link to comment
Share on other sites

La 09.11.2015, 18:24:23, Elody aka Bogdy a spus:

Vital-Host.Org, am avut cateva probleme cu ei dar s-a rezolvat cat se poate de repede, e foarte bun, are mici scapari, dar cu 3 Euro si 0 Lag e foarte bun. 

Va propun si voua sa va procurati un Server/Domeniu/Webhost de la acest minunat Host.
 

This domain is not authorized to be using WHMCS.

Nu recomand.

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/11/2015, 11:29:59, KnowN said:

Toolz.ro - Suport Ticket (Rapid), Calitate (Foarte buna)

Zeroping.ro - Suport Ticket (Mediu), Calitate (Foarte buna)

 

Voi va hotarati de unde luati :).

Adevarat .....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Avand in vedere ca de curand am achizitionat de la toolz domeniu+webhost sunt foarte multumit de servicile oferite pana acum.

Dar vreau sa ii intreb pe cei care au achiziționat gamehosting ce calitate au?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.