Jump to content
  • 0

Întrebare legată de restricție.


Gawitkkk

Question

Problema intalnita (descriere): Am o întrebare. Am creat job-ul Trucker, atașez remorca, toate frumoase. Cum pot face ca atunci când pierd remorca să îmi trimită un mesaj și să nu meargă să primesc banii dacă nu am remorca atașată? Un fel de protecție..
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): -
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu): -
Imagini / Video (optional): -
Ati incercat sa rezolvati singur?: Da, m-am tot gândit cum să fac, însă nu am nici-un fel de idee.

 

M-am gândit să fac ceva de genul următor.

 

Să creez o funcție "attached", după ce atașez remorca, acea funcție să fie egală cu 1. (attached[playerid] = 1), însă nu știu cum să fac ca după ce o pierd, această funcție să se execute.

Edited by Gawitkkk
Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Buna dimineata,

Ai gresit sectiunea, intrebarile legate despre astfel de situatii se pot adresa aici: https://www.sa-mp.ro/forums/forum/371-discuţii-scripting/

Acest TOPIC o sa fie inchis deoarece nu ai respectat modelul / ai gresit sectiunea. Multumesc.

Cu stima,

FratziWear

Moderator Scripting @SA-MP.ro

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.